Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Profesionālās piemērotības noteikšana

Kontakti
Sociālās integrācijas valsts aģentūra (SIVA), Slokas iela 68, Jūrmala, Dubulti, LV–2015, tel. 67811750,  67811704; 28648261; e-pasts: siva@siva.gov.lv
SIVA aicina cilvēkus ar invaliditāti, kuri vēlas apgūt profesiju, pārkvalificēties vai pilnveidot profesionālās zināšanas un prasmes. Vide SIVA ir pilnībā pielāgota cilvēkiem ar kustību traucējumiem, to skaitā tiem, kuri pārvietojas ratiņkrēslā.

SIVA piedāvā: iespēju noskaidrot intereses un motivāciju mācīties; novērtēt vispārējās spējas un zināšanas; apzināt prasmes un iemaņas; izvērtēt veselības stāvokļa atbilstību izvēlētajai profesijai.

Kā tas notiek?
Profesionālo piemērotību SIVA noteic veic visu gadu. Speciālistu komanda palīdz izvērtēt un noteikt visatbilstošāko profesiju: psihologs noskaidro, kādas ir jūsu intereses, izglītība, darba pieredze, kā arī novērtē jūsu vēlēšanos apgūt kādu profesiju; arodārsts izvērtē veselības stāvokli un iesaka atbilstošāko darbības jomu; profesiju konsultants sniedz vispusīgu priekšstatu par darbu dažādās profesijās; arodskolotāji palīdz izmēģināt darbību dažādās profesijās.

Profesionālās piemērotības noteikšanas laikā valsts apmaksā: ārsta, psihologa, ergoterapeita, fizioterapeita un citu speciālistu konsultācijas; dzīvošanu dienesta viesnīcā; ēdināšanu; cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem — surdotulkošanu.

Nepieciešamie dokumenti: pašvaldības sociālā dienesta izstrādātais individuālais rehabilitācijas plāns; VDEĀVK izsniegta invaliditātes izziņa vai lēmums ar ieteikumu apgūt profesiju; ģimenes ārsta atzinums par personas pašreizējo veselības stāvokli, kas izsniegts ne agrāk kā vienu mēnesi pirms atzinuma iesniegšanas SIVA; personu apliecinošs dokuments; invaliditātes apliecība; dokumenti, kas apliecina iepriekš iegūtu izglītību ar sekmju izrakstu un kvalifikāciju.