Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Ilgstošā sociālā aprūpe un sociālā rehabilitācija pilngadīgām neredzīgām personām

Saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumu valsts finansē ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju pakalpojumus neredzīgām personām.

Lai saņemtu pakalpojumus, persona vai viņas likumiskais pārstāvis vēršas  personas reģistrētās dzīvesvietas pašvaldības sociālajā dienestā un iesniedz: 1) iesniegumu, norādot problēmu un tās vēlamo risinājumu; 2) ģimenes ārsta izziņu par personas veselības stāvokli ar norādītu funkcionālo spēju traucējumu smaguma pakāpi un to, ka nav medicīnisko kontrindikāciju — plaušu tuberkulozes aktīvajā stadijā, akūtas infekcijas slimības, seksuāli transmisīvās slimības; 3) invaliditāti apliecinoša dokumenta (invalīda apliecības) kopiju. Vajag ārsta apliecinājumu, ka persona ir neredzīga.

SIVA pēc  dokumentu saņemšanas izskata to atbilstību normatīvo aktu prasībām, uzsāk administratīvo procesu personas lietā un pieņem lēmumu, uzturot pakalpojumu saņēmēju rindu un koordinējot pakalpojumu piešķiršanas procesu.

Pakalpojumu sniedzējs: valsts sociālās aprūpes centra «Rīga» filiāle «Jugla», Pāles iela 12, Rīga, LV-1024, tel. 67529102 , e-pasts: jugla@vsacriga.gov.lv.