Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Klimats

Šlīteres Zilie kalni nosacīti ir klimata robeža Dundagas novadā. No Šlīteres Zilo kalnu kraujas uz dienvidiem Ziemeļkursas augstienes Dundagas pacēlumā nokrišņu daudzums ir 650–750 mm gadā, gada vidējā gaisa temperatūra par aptuveni 0,6 °C zemāka nekā piegulošajās teritorijās. Bezsala periods ilgst aptuveni 140 dienas.

Piejūras zemienē ir mēreni silts un mitrs klimats ar izteiktu jūras ietekmi. Vasaras ir relatīvi vēsas (jūlija vidējā temperatūra 16,3 °C). Ziemas maigas (februāra vidējā temperatūra −3,5 °C), mākoņainas, ar nepastāvīgu sniega segu, biežiem atkušņiem, piekrastē arī ar biežu miglu. Tieši piejūras klimatam raksturīga minimālo temperatūru sasniegšana februārī, nevis janvārī

Vidējā gaisa temperatūra (°C) Ziemeļkurzemē. Avots: Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra.

Valdošie ir rietumu un dienvidrietumu vēji. Tiešā jūras robežas tuvumā vēja ātrums ir vidēji par 5,5 m/s lielāks nekā iekšzemē.

Nokrišņu vidējais daudzums ir 568 mm gadā un tas ir viens no vissausākajiem apgabaliem Latvijā. Gadā vidēji ir 77 saulainas dienas, bet saules spīdēšanas ilgums nepārsniedz 920 stundas gadā. Augsnes sasaluma vidējais dziļums ir tikai 18 cm, bet sniega sega nenoturīga un parasti izveidojas tikai janvārī. Tās vidējais biezums 4–14 cm.

Piekrastē jūras ūdens vidējā gada temperatūra ir 7,3 °C, bet reģistrēts arī 25,6 °C silts ūdens. Jūras līmeņa svārstības nepārsniedz 1 metru.

Dundaga

 
°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens: