Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Kubalu skola-muzejs

Kontakti

Adrese: Kubalu skola-muzejs, Sausteres ciems, Dundagas pagasts, Talsu novads, LV-3270

 

Vadītājs

Inga Ozoliņa

inga.ozolina@talsi.lv
26332238


Skatīt lielākā kartē

Interneta lapa: http://www.kubalmuz.lv

Darba laiks:

  • P., O., T., C., Pk.: 9.00–17.00
  • S., Sv.: iepriekšēja pieteikšanās

Muzeja ekspozīcijas atvērtas apmeklētājiem no 1. maija līdz 31. oktobrim.

Darbam ar muzeja krājumu nav sezonāla ierobežojama. Muzejs labprāt sniegs konsultācijas jautājumos, kas skar Dundagas pagasta vēsturi, novadpētniecību.

Iestāde šodien

Muzejs ir Dundagas novada domes izveidota pašvaldības iestāde. Muzejs ir akreditēts līdz 2020. gada 12. jūnijam.

Muzeja galvenais mērķis (misija) ir uzturēt un saglabāt Kubalu skolas ēku un tai piegulošos teritoriju atbilstoši tās vēsturiskajai nozīmei un lietojumam, attīstot šīs lauku skolas memoriālu vērtību, parādot vietējam apvidum raksturīgos iedzīves priekšmetus, darba rīkus un nodarbes lauku sētā, apzinot vēstures un kultūras mantojumu apvidū, ko nosaka Dundagas pagasta vēsturiskās robežas.

Muzeja ēka ir senākais koka guļbūves skolas nams, kāds mūsu zemē saglabājies.

Apmeklējot muzeju var iepazīt skolas dzīvi tās pirmsākumos. Te uzzinām par apvidus kultūrvēsturē nozīmīgām personībām: Ernestu Dinsbergu, Krišjāni Baronu, Jāni Dreibergu, Frici Dravnieku, Sofiju Dravnieci, u.c.

Bagāts ar Ernesta Dinsberga darinātām lietām ir 1878. gadā izbūvētais skolotāja jumtistabu dzīvoklis.

Muzeja darbību nodrošina trīs darbinieki. Gida pakalpojumu apjoms (100 apmeklētāju grupām), 2016. gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pieaudzis par 11%.

Vēsture

Skolas namu Dundagas muiža uzceļ 1842. gadā. Muzeju senajā Kubalu skolā atver 1972. gada 13. maijā. Par muzeja veidošanas ierosinātāju atzīstams rakstnieks Herberts Dorbe. Muzeja ekspozīcijas toreiz iekārto Talsu novadpētniecības un mākslas muzejs, sadarbībā ar J.Raiņa Literatūras un mākslas muzeju. Kopš 1992. gada muzeja darbību nodrošina Dundagas pagasta (tagad - Dundagas novada) pašvaldība.

Vairāk par muzeja vēsturi iespējams uzzināt Kubeles skolas-muzeja interneta lapā http://www.kubalmuz.lv.

Pakalpojumi

Ieskats Kubalu skolas sētas vēsturē

Kubalu skolas sētas apskate (individuāli apmeklējumi un apmeklējumi grupās). Ieskats skolas sētas vēsturē.

Kubalu skolas-muzeja pastāvīgo ekspozīciju un izstāžu apskate.

Skolas ēkā esošo ekspozīciju (klase, skursteņnams, E.Dinsberga dzīvoklis) un izstāžu apskate (individuāli apmeklējumi un apmeklējumi grupās) gida pavadībā. Kopš 2013. gada atvērta ekspozīcija arī 1849. gadā celtajā saimniecības ēkā.

Ekskursiju vadīšana

Muzejs nodrošina tā misijai atbilstošu tematisku ekskursiju sagatavošanu un vadīšanu muzeja sētā, ēkās vai ārpus muzeja — Dundagas novada teritorijā.

Krājumu izmantošana

Muzejs krājums pieejams (individuāli apmeklējumi un apmeklējumi grupās) gan ekspozīcijās, gan izstādēs. Ar neeksponēto krājuma daļu muzeja speciālista pavadībā var iepazīties muzeja krātuvēs.

Muzeja pētnieciskajam darbam atbilstošu tematisku lekciju sagatavošana un vadīšana ar muzeja krājumos esošajiem materiāliem, lietojot gan publicētus, gan publiskās krātuvēs (arhīvos, bibliotēkās, muzejos) pieejamos uzziņu avotus.

Konsultāciju sniegšana par jautājumiem, kas atbilst muzeja krājuma profilam: dokumenti un fotogrāfijas par Dundagas novada vēsturi, Dundagas pagasta skolu vēsture, iedzīves priekšmeti apvidus zemnieka sētā (19. gs. beigas — 20. gs. 30. gadi).

Vēsturisku ziņu sniegšana par Dundagas novadu teritoriju, balstoties uz muzeja krājumu un muzeja uzkrāto publicēto uzziņu avotu apkopojumu.

Konsultāciju un rakstisku izziņu sniegšana par muzeja krājumu

Muzeja darbinieki konsultē vai sagatavo rakstisku uzziņu par muzeja krājumu. Muzeja krājums satur dokumentus un fotogrāfijas par Dundagas novada vēsturi, Dundagas pagasta skolu vēsturi, iedzīves priekšmetus un darba rīkus apvidus zemnieka sētās (19. gs. beigas — 20. gs. 30. gadi).

Uzziņu sniegšana par Dundagas novada apvidus vēsturi.

Uzziņu avoti: muzeja krājums un muzeja uzkrāto publicēto uzziņu avotu apkopojums.

Kubalu skolas-muzeja krājuma izmantošana

Muzeja krājums pieejams (individuāli apmeklējumi un apmeklējumi grupās) gan ekspozīcijās, gan izstādēs. Ar neeksponēto krājuma daļu muzeja speciālista pavadībā var iepazīties muzeja krātuvēs.

Tematisku lekciju sagatavošana un vadīšana

Muzeja pētnieciskajam darbam atbilstošu tematisko lekciju sagatavošana un vadīšana izmantojot muzeja krājumos esošos materiālus un lietojot gan publicētus, gan publiskās krātuvēs (arhīvos, bibliotēkās, muzejos) pieejamos uzziņu avotus.

Tematisku ekskursiju vadīšana

Muzejs veic tā misijai atbilstošu tematisku izziņas materiālu apkopošanu un ekskursiju vadīšanu muzeja sētā, ēkās vai ārpus muzeja — Dundagas novada teritorijā.

Kubalu skolas-muzeja pakalpojumu cenrādis