Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Ziņo pašvaldības policija 17.06.2016. plkst. 12.34

Sabiedrisko kārtību novadā nodrošina Dundagas novada pašvaldības policija, tajā strādā viens policists. Pēc vajadzības ir pieejama Valsts policijas nepilngadīgo lietu inspektore, kā arī Valsts policijas inspektori, zvanot pa tālruni 110.

Pašvaldības policista galvenais uzdevums ir kontrolēt, kā ievēro pašvaldības saistošos noteikumus un sabiedrisko kārtību, patrulēt, kā arī sadarboties ar Valsts policiju un piedalīties kopējos reidos un pildīt citus likumā noteiktos uzdevumus.

2016. gadā turpināsim pastiprināti kontrolēt Baltijas jūras un Rīgas jūras līča krasta kāpu aizsargjoslu, — labi zināms, kāda izskatās jūras piekraste pēc atpūtnieku aizbraukšanas. Turpinām pastiprināti kontrolēt, kā iedzīvotāji ievēro pašvaldības saistošos noteikumus Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Dundagas novadā un Par nekustamo īpašumu kopšanu un uzturēšanu.

Notikumi 2015. gadā salīdzinājumā ar 2014. gadu.

Pavisam saņemta un reģistrēta informācija: 350 un 436, Valsts policijas kompetencē esošā informācija 15 un 80, nodotas lietas tālākai izskatīšanai — Valsts policijai 18 un 26, tiesai 1 lieta (2015. gadā), Valsts vides dienestam 1 un 1, atklāti noziedzīgi nodarījumi 2 un 3, nodotas lietas Valsts Ceļu policijai 5 un 30, veiktas apsekošanas ar dažādām iestādēm 30 un 23, saņemti un atbildēts uz 19 un 19 iesniegumiem. Sadarbībā ar Valsts policijas darbiniekiem veikti reidi 57 un 25 reizes, bet ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem — 5 un 16 reizes. Meklētas 1 un 2 personas. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem pavisam sastādīti 65 un 69 protokoli, bet par apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpšanu — 24 protokoli paziņojumi (2015. gadā). Novada Administratīvajā komisijā 2015. gadā izskatītas 37 administratīvā pārkāpuma lietas, bet citām institūcijām izskatīšanai nodotas 15 administratīvā pārkāpuma lietas. Alkohola reibumā aizturētas un dzīvesvietā nogādātas 18 personas, bet Valsts policijai nodotas 6 personas. Neapzinīgi iedzīvotāji nodevuši nepilngadīgu personu rīcībā alkoholiskos dzērienus un cigaretes 2 un 2 reizes. Esam patrulējuši un nodrošinājuši sabiedrisko kārtību pasākumos pavisam 230 stundas. 2015. gadā veikti reidi jūras krasta kāpu aizsargjoslā 16 reizes, sastādīti 11 protokoli paziņojumi gadījumos. Par izdarīto administratīvo pārkāpumu uzliktajiem sodiem kopsummā iekasēti attiecīgi 2759 € un  2511 €.

Ir sākusies peldsezona, tādējādi jāievēro drošība peldvietās! Visdrošāk peldēties ir šim nolūkam paredzētās vietās. Ja tādas nav, nepazīstamā vietā uzreiz nedrīkst lēkt ūdenī. Jāpārliecinās, vai ūdenstilpes gultnē nav akmeņu vai citi priekšmetu, uz kuriem var savainoties. Peldēties alkohola reibumā ir aizliegts, jo sekas nav prognozējamas. Ja peldēties dodas bērni, pieaugušajiem ir jābūt klāt un jāuzmana. Bērni var peldēt tik tālu, cik pieaugušais var labi saredzēt un vajadzības gadījumā spēj ātri piesteigties palīgā. Vislabāk bērnu peldēt nepratēju uz ūdens noturēs īpaša peldveste. Drošības veste jāvelk arī tad, kad dodas izbraukumā ar laivu. Peldēšanās var uzsākt, ja ūdens temperatūra ir sasniegusi +18°C. Saulē sakarsušam ūdenī jāiet lēnām, strauji dodoties, var sākties krampji. Nav ieteicams peldēties vienam, — ja radīsies problēmas, nebūs cilvēku, kas spētu palīdzēt. Arī stiprā vējā un negaisa laikā peldēties ir bīstami. Par drošību uz ūdens jāpārrunā ģimenēs ar bērniem un pusaudžiem.

Nelaimes gadījumā nekavējoties jāizsauc glābēji pa tālruni 112.

Arī 2016. gads iesācies ar dažāda rakstura likuma pārkāpumiem, bet par to ziņosim kādā no nākamajiem rakstiem.

Tuvojas vieni no skaistākajiem tautas svētkiem — Jāņi. Saposīsim savus īpašumus, lai kāds neaplīgo. Galdā būs Jāņu siers un alus, bet, svētkus svinot, neaizmirsīsim par savu un līdzcilvēku drošību!

Jānis Simsons, Dundagas novada pašvaldības policijas vecākais inspektors

Dalies ar šo rakstu:
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com