Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Ziemassvētku šahs 04.01.2019. plkst. 10.54

Pašas senākās sacensības, kurās piedalās Dundagas jaunie šahisti, ir tā saucamais Ziemassvētku turnīrs, ko laikā starp Ziemassvētkiem un gadu Jauno gadu rīko Kuldīgas novada sporta skola. Šoreiz sacensības pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu, 150, tā ka dundadzniekiem pat bija jāizlīdz ar savām figūrām un galdiņiem.

Turnīrā līdztekus mājiniekiem piedalījās jaunie šahisti no Maskavas apgabala (Krievija), Tallinas (Igaunija), Šauļiem (Lietuva), Rīgas, Olaines, Liepājas, Ventspils, Talsiem un Dundagas. Visi dalībnieki bija sadalīti trīs vecuma grupās. Tas nozīmēja, ka visnopietnākais pārbaudījums sagaida mūsu pulciņa jaunpienācēju, divpadsmitgadīgo Jēkabu Zvanu, kurš nesen kā bija izpildījis IV sporta klases normu. Jēkabam bija jāsacenšas ar stāža ziņā daudz pieredzējušākiem un krietni augstāk kvalificētiem šahistiem. Jēkabs cīnījās labi un ieguva 2 punktus 7 kārtās.

Vidējā grupā dundadzniekus pārstāvēja 9 šahisti. Lai arī šajā mācību gadā mazāka cīņu prakse ir bijusi Emīlam Grīnertam, arī šajā reizē Emīls apliecināja sevi kā dundadznieku līderi. Pieci punkti ir ļoti labs rezultāts, kas turnīrā ar mazāku dalībnieku skaitu ļautu pretendēt uz pirmo trijnieku. Šoreiz, 65 dalībnieku konkurencē, Emīlam dalīta 7.-12. vieta un kārtējo reizi uzlabots reitings. Pa 3 punktiem ieguva Ingars Blumbergs, Ernests Šmēdiņš un Vilis Čoders, pa 2,5 – Kristers Šulcs, Marija Hanna Kristiņa un Kārlis Beidiņš, divi punkti Annas Rebekas Irbes rēķinā, bet ar vienu punktu finišēja Katrīna Hanna Kristiņa.

Jaunāko šahistu grupā sacentās 40 dalībnieku. Labākais rezultāts no mūsējiem Ernestam Brikainim, kas ar 4 punktiem ieņēma 13. vietu. Puspunkts mazāk deva 20. vietu Fēliksam Zvanam. Valteram Napskim 3 punkti, Samantai Petrovicai 2, Rasai Ratkevičai 1,5, bet Rovenai Onufrijčukai – 1 punkts.

Alnis Auziņš, šaha pulciņa vadītājs

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
sports
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com