Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Zaļi un patriotiski aizvadīti novembra svētki 24.11.2017. plkst. 09.46

10. novembra EKO Mārtiņu tirgus ir īpašs Kolkas pamatskolas ikgadējs notikums. Uzņēmējprasmes te var apliecināt ikviens, ja esi radošs, tev patīk meistarot ar savām rokām un proti savu darbu pārdot. Starp tradicionālajiem saldumiem, keksiņiem, vafelēm, varēja nopirkt arī istabas puķu stādiņus ar aprakstu, sapņu ķērājus, svečturīšus. Starpbrīžos tirgus placī katrs tirgus apmeklētājs izteica savu viedokli, vērtējumu iemetot Balsošanas kastē. Simpātijas balvu ieguva 6. klases skolniece Elizabete Anna Feldentāle par cukurgailīšiem un dažādiem sulu dzērieniem. Kolkas skolā augstāk vērtē ekoloģiski saudzīgākos un veselīgākos produktus. Kritēriji pēc kuriem vērtēja dalībnieku darbus — prece videi draudzīga, paša rokām darināta, glīts vietas noformējums, pielietota izdoma, oriģinalitāte. Nominēja trīs labākos tirgotājus — 3. klases skolnieci Samantu Bertholdi un 6. klases skolēnus Amandu Miezavu un Markusu Kuntsbergu.

Pēcpusdienā 2.—6.klases skolēni darbojās saliedēšanās ekospēlēs. Četrās jauktās komandās skolēni izspēlēja bioloģiskās daudzveidības glābšanas spēli «Noasa šķirsts». Dalībniekiem tika dotas «glābšanas laivas» — krēsli, ar kuriem visiem, kopā pārvietojoties, bija «jāizglābjas» uz zāles vidū izveidotās salas. Okeānā ap salu riņķoja izsalkušas haizivis, kas bija gatavas nokost katru zemē nolikto kāju un apēda to laivu, kurā neatradās neviens dalībnieks. Vai esi liels zilonis vai mazs kolibri, spēcīgs lauva vai bailīgs zaķis, tikai visi kopā varam glābties, darbojoties vienā, saliedētā komandā.

Pēc tam bērni devās meklēt skolā krāsainās aploksnēs paslēptus uzdevumus par pasaulē mītošu dzīvnieku grupām — putniem, taureņiem, rāpuļiem u.c. Lai paveiktu uzdevumus, nācās skaitīt, cik vecs ir no cipariem «1» uzzīmēts krokodils, izkrāsot taureni tā, lai to paslēptu lapā, ar diegu izmērīt čūskas garumu, izdomāt atskaņas rīmēs par putniem, piemēram, «mežmalā sēž pīlīte...». Skaitot, cik kopā galvu un kāju vistām, govīm un cūkām, dažam bija aizmirsies, ka vistām ir tikai divas kājas.

Kamēr sākumskolēni spēlēja spēles, ar Kolkas pamatskolas 7.–9. klašu jauniešiem tikties bija ieradušās Brīvā laika pavadīšanas centra pārstāves. Jaunieši dalījās viedokļos par to, kas patīk vai nepatīk Kolkā un atzina, ka būtu priecīgi, ja arī Kolkā tiktu izveidota pulcēšanās vieta, kurā saturīgi pavadīt savu brīvo laiku. Trīs kopā būšanas mēnešos skolēni sadraudzējušies un atraisījušies, gatavi darboties un noorganizēt skolā kādu kopīgu pasākumu, piemēram, ballīti.

Novembrī piecgadīgie un sešgadīgie gadīgie pirmsskolēni un 2.–3. klases skolēni piedalījās akcijā «Pasmaidi Latvijai». Bērni izgatavoja apsveikuma kartiņas ar vēlējumiem Latvijai dzimšanas dienā un kopā ar skolotāju Lāsmu Lavrenovu devās sveikt Kolkas ciema iedzīvotājus. Satiktie cilvēki par bērnu dāvanām bija pārsteigti un sajūsmā, ar asarām acīm teica, ka tā ir laba ideja, kas uzlabo dienu. Skolotāja Lāsma stāsta, ka visaktīvākie bija puiši. Bērni gan mazliet vīlušies, ka par maz izgatavojuši kartiņas, vajadzēja vairāk.
Rudens vēlajos vakaros uz kopīgiem mēģinājumiem kopā sanāca Mūzikas ritma pulciņa (vadītāja Inga Blūmentāle) un Dundagas Mākslas un mūzikas skolas un Kolkas Tautas nama koklētāju ansambļa dalībnieki (vadītāja Dzintra Tauniņa), lai sagatavotu priekšnesumu starpnovadu skolu muzikālās jaunrades konkursam «Spēka vārdi Latvijai!», kas veltīts Latvijas Valsts proklamēšanas 99. gadadienai. Priekšnesums — Ivetas Tauriņas latviešu tautas dziesmu apdare «Divējāda saule tek» ieskandināja Starpnovadu skolu koncertu 16. novembrī Talsu Tautas namā, kura dalībnieki bija literārās, muzikālās un vizuālās mākslas jaunrades konkursu laureāti. Pateicību par iesniegtajiem vizuālās mākslas darbiem saņēma 4.klases meitenes Nadīna Linita Kevrele, Beate Linda Frišenfelde un 8.klases skolniece Evelīna Luīze Feldentāle. Goda rakstu saņēma 8. klases skolniece Ieva Langzama (skolotāja Ilze Šelkova).

17. novembrī Kolkas pamatskolā aicinājām uz Latvijas 99. dzimšanas dienai veltītu koncertu «Es dzīvoju Kolkā, es dzīvoju zemē, ko par Latviju sauc». Cauri Latvijas valsts nozīmīgiem vēstures notikumiem skatītājus izveda Runas pulciņa dalībnieki izrādē «Patriotu skola» (vadītāja Dzintra Tauniņa). Savu dāvanu Latvijai dzimšanas dienā pasniedza 5/6 gadīgo grupas orķestris ar skaņdarbu «Pērkonītis», orķestra diriģente Alise Blumbaha. Ar deju «Side To Side» uzstājās deju pulciņš (skolotāja Lāsma Lavrenova), skanīgu priekšnesumu sniedza ritma grupa un ritma grupas koklētāju apvienotais ansamblis. Visi zālē klātesošie nodziedāja sadziedāšanās dziesmu «Mazs bij’ tēva novadiņis». Direktore teica paldies vārdus koncerta dalībniekiem un sveica konkursu un sacensību uzvarētājus, arī Rudens krosā 1000 m Sabilē 3. vietu ieguvušo 6. klases skolnieci Amandu Miezavu un skolotāju Oskaru Sproģi. Kā svētkos piederas, visiem tika svētku cienasts — garšīgs kliņģeris no cipariem 99. Vecāki atzina, ka koncertā jutušies saviļņoti.

Koncerta noslēgumā «Novadnieku stāstos» klausījāmies pasaules apceļotāja Dundagas novada pašvaldības deputāta Madara Burnevica aizrautīgu stāstījumu par to, kā Latvijas karogu uznest visaugstākajās, nepieejamākajās un bīstamākajās kalnu virsotnēs. Kad stāstījums ir tik reāls, ka liekas esi pats rāpies pēdējos 70 metrus augšup pa ledāju, gandrīz iekritis dziļā aizā, racis alas sniegā, gulējis guļammaisā zābakos, ar slapjiem cimdiem rokās, lai tos izžāvētu, jautājumi nerimstas un sākas sapņošana par to, kā paši dodamies, piemēram, uz Norvēģijas kalniem. Un kāpēc, gan ne? Mēs taču esam latvieši — radoša, darbīga, vidi saudzējoša, sirsnīga, muzikāla, talantīga, spēcīga un neatlaidīga, maza, bet saliedēta tauta!


Par savējiem lepna — Kolkas pamatskolas direktore Antra Laukšteine

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Pievienotās galerijas
Mārtiņi Kolkas pamatskolā

Kolkas pamatskolā valsts svētkos

Atslēgvārdi
Kolka, skola
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com