Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Zaļais sertifikāts «Ūšiem», «Pītagiem» un «Pūpoliem» 05.12.2019. plkst. 10.50

5. decembrī 31 lauku tūrisma uzņēmums saņem vides kvalitātes zīmi «Zaļais sertifikāts», tostarp arī Dundagas novada brīvdienu māja un kempings «Ūši»,  brīvdienu māja un kempings «Pītagi» un viesu nams «Pūpoli». Apsveicam!

«Zaļais sertifikāts» ir nacionālas nozīmes lauku tūrisma uzņēmumu ekosertifikācijas jeb vides kvalitātes zīme, ko 1999. gadā ieviesa Latvijas Lauku tūrisma asociācija «Lauku ceļotājs».  Sertifikāts norāda, ka tiek saimniekots, saudzējot apkārtējo vidi, taupot dabas resursus, saglabājot ainavas un bioloģisko daudzveidību, un ievērojot vietējās tradīcijas. Latvijā ir 77 lauku tūrisma uzņēmumi, kas saņēmuši «Zaļo sertifikātu» pirmo reizi vai pagarinājuši tā darbību un atpazīstami pēc zīmola nosaukuma «Zaļās brīvdienas». Sertifikātu Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijā pasniedz ministrs Juris Pūce, klātesot «Zaļā sertifikāta» komisijai.

«Ūši» ir viena no pirmajām mājvietām Kolkā, pašā jūras krastā netālu no Kolkasraga. Jūras un priežu smaržas piesātināts gaiss, savdabīga vietas identitāte. Sadarbojas ar Slīteres Nacionālo parku, kempingā izveidota jauna atpūtas vieta, demonstrē Ziemeļkurzemes tradicionālā ēdiena — sklandraušu gatavošanas procesu.

Košraga «Pītagi» atrodas pašā Slīteres Nacionālā parka sirdī. Saimniecībā šķiro atkritumus, saimnieki organizē jūras krasta sakopšanas talkas.

Dundagas «Pūpoli» rūpējas, lai viesi uzturētu labu fizisko formu, iegādāti jauni velosipēdi, atjaunota koka lapene. Veikti arī energoefektivitātes uzlabojumi — nomainītas LED lampas, uzstādīti kustību sensori.

 

Izraksts no tūrisma asociācijas «Lauku ceļotājs» preses ziņas 04.12.2019.

Sīkāk lasiet: https://www.celotajs.lv/lv/news/item/view/975

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
tūrisms
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com