Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Vēstis no Līvu savienības 21.08.2018. plkst. 14.31

4. augustā Mazirbē notika gadskārtējie Lībiešu svētki. Svētku piesātinātajā un daudzveidīgajā programmā «Skaņas un raksti Līvu krastā» ikviens interesents varēja izdzīvot sev tīkamās noskaņas, satikt senus draugus, kaimiņus vai skolas biedrus. Svētki Mazirbē  – tā ir satikšanās diena. Vispirms jau Lībiešu tautas nama skaisti atjaunotā zāle aicināja uz «Lībiešu gadagrāmatas 2018» ( Līvlizt āigastrōntõz) atvēršanu, kuras raksti arī šoreiz bagāti un daudzveidīgi. Gadagrāmatu izdevusi Līvu savienība, un tās sastādītāja un literārā redaktore Gundega Blumberga mudināja klātesošos apzināt savu radu un tuvinieku dzīves stāstus, atmiņas un citas vērtīgas  liecības par notikumiem lībiešu ciemu ļaužu dzīvē – sētās un ģimenēs. Lībiskuma saglabāšanas pēctecībai atmiņu stāstiem allaž būs unikāla vērtība.

To jau šajos svētkos apliecināja ansambļa «Līvlist» radītais  muzikālais piemiņas stāsts par lībisko melodiju krājēju, komponistu  Dzintaru Kļaviņu, pieminot viņa 90.dzimšanas dienu.

Šī gada Lībiešu svētku rakstos pamanījām arī mīļus ciemiņus – Starptautiskās lībiešu draugu biedrības pārstāvjus, kuru vidū priecājāmies sveikt Tartu Universitātes   Goda profesoru, lībiešu valodas un kultūrvēstures izcilo pasniedzēju Tītu Reinu Vītso  un Karlu  Pajusalu (Ķempi Kārl), kurš raksta dzeju Salacas lībiešu valodā.

Spilgtus skaņu rakstus Lībiešu svētkos šogad dāvāja pavisam nesen izveidojusies grupa «Līvõd sõbrā» Elīnas Oses un Austra Kalniņa vadībā, bet komponista Uģa Prauliņa uzburtā svētku vakara meditācija skaņās un stāstos  nesa klausītāju sirdis un dvēseles uz jūras malu, lai tur visi vienotos lepnā uguns rituālā.

 

Jūlijā uzsākti un šobrīd  turpinās vērienīgo Mazirbes Lībiešu tautas nama jumta atjaunošanas darbu 2. kārta. Valsts budžeta līdzekļus šiem darbiem administrē Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde, bet būvdarbus veic  SIA «Pretpils» Māra Rorbaha vadībā.  Visi nepieciešamie jumta nomaiņas darbi norit sekmīgi un to pabeigšanas termiņš ir 2018. gada 30. novembris.

Ieva Ernštreite,
Līvu savienība

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
lībieši
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com