Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Var iesniegt lauku bloku precizējumus 06.02.2017. plkst. 10.15

Lauku atbalsta dienests (LAD) informē, ka no 3. II uzsākta lauku bloku un ainavu elementu precizēšana 2017. gadam. Precizēšanas pieprasījumus varēs iesniegt līdz 1. IV.

Precizēšanas pieprasījumi jāiesniedz tikai tad, ja klients vēlas iekļaut lauku blokā jau sakoptu platību, pievienot jaunus ainavas elementus vai  izņemt no lauku bloka neapsaimniekotu platību. Platībai lauku bloka precizēšanas pieprasījuma iesniegšanas brīdī ir jābūt sakoptai, jo to apsekos arī dabā. Ja tā nebūs sakopta, to neiekļaus lauku blokā un sezonas laikā atkārtoti neapsekos.

Ņemot vērā pērnās kļūdas, LAD atgādina, ka šis lauku bloku precizēšanas pieprasījums nav iesniegums platību maksājumu saņemšanai 2017. gadā. Vienoto iesniegumu varēs iesniegt šā gada pavasarī, un tā iesniegšanas laikā ārpus lauku bloka varēs pieteikt tikai tādu sakoptu platību, kas ir vismaz 0,3 ha liela.

Šogad lauksaimniekiem, kas saimnieko stabilās un dabā identificējamās lauku robežās, varēs izveidot lauksaimnieku blokus (arī tie jāiesniedz kā lauku bloku precizējums), lai nošķirtu savas apsaimniekotās platības no kaimiņu apsaimniekotajām platībām. Šī iespēja veidot lauksaimnieku blokus ļaus laikā, kad notiks pieteikšanās platību maksājumiem, izvairīties no pieteikto platību pārklāšanās ar kaimiņu pieteiktajām platībām. Plašāka informācija par lauksaimnieku bloku veidošanu lasāma LAD interneta lapā.

Atgādinām, ka klienti var pārliecinieties par savām apsaimniekotajām platībām LAD ģeogrāfiskajā informācijas sistēmā, kurā ir apkopota aktuālākā informācija par lauksaimniecībā izmantojamo zemi un ainavu elementiem lauku blokos: http://karte.lad.gov.lv/.

 

Sagatavoja LAD Sabiedrisko attiecību daļa,
tālrunis: 67027384, 67027830,
e-pasts: prese@lad.gov.lv

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
lauksaimniecība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com