Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Valsts svētki Mazirbē 01.11.2019. plkst. 08.13

18. novembrī plkst 16.30 Mazirbes Lībiešu tautas namā svētku koncerts «Rīta un vakara dziesmas».

 

Turēties pie savām saknēm, darīt bagātāku savu valsti!

18. novembrī Lībiešu tautas namā Mazirbē notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadskārtai un Lībiešu karoga dienai veltīts īpašs svētku koncerts sadarbībā ar Valsts prezidenta kanceleju un Dundagas novada pašvaldību. Tā norisi nodrošina VSIA «Latvijas Koncerti» sadarbībā ar Līvu (lībiešu) savienību – «Līvõd īt».

Plkst. 16.30 svētku dienas ieskaņā – lībiešu himna «Min izāmõ» («Mana tēvzeme»), karoga dziesma «Plagā loul», uzrunas un vēlējumi.

2018. gada nogalē komponists Raimonds Tiguls pēc Rīgas Doma zēnu kora diriģenta Mārtiņa Klišāna aicinājuma uz kopīgu projektu, kas ieskandinātu kora 70. jubilejas sezonu, sāka darbu pie vokāli instrumentāla dziesmu cikla «Rīta un vakara dziesmas». Šo ciklu, kuru klausīsimies svētku koncertā Mazirbē,  raksturo tā īpašā noskaņa, emocijas, iedvesma , miers un harmonija. Koncerta sākums – plkst. 17.30.

Rīgas Doma zēnu koris diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā ar tikai sev raksturīgo skanējumu pazīstams gan mūsmājās – Latvijā, gan arī daudzās jo daudzās ārvalstīs. Kopā ar kori šajā koncertā muzicēs instrumentālā grupa – Roberts Rasa ( basģitāra), Kristers Hartmanis ( sitamie instrumenti), Andis Klučnieks ( stabules, flauta), Rihards Lībietis (ģitāra). Pie klavierēm – komponists un vairāku šī koncerta skaņdarbu aranžētājs Raimonds Tiguls, viņš arī izcils hanga un duduka spēles meistars.

18. novembris lībiešu saimei, lai arī kur tās ļaudis šobrīd dzīvotu, katru gadu ir īpašs. Šajā dienā svinam Lībiešu karoga dienu, kura savu īpašo vietu lībiešu kultūrā atguva 1998. gadā. Bet pirmo reizi zaļi-balti-zilo karogu pacēla Mazirbes mācītājmuižā 1923. gada 18. novembrī. Šeit tā paša gada pavasarī tikai dibināta jauna sabiedriskā organizācija «Līvu savienība» – «Līvõd īt» un tai bija vajadzīgs savs karogs.

Lībieši tur godā savus simbolus, savus izcilos senčus un viņu nozīmīgo veikumu lībiešu kultūrvēsturē. Pavisam tuvu ir 2020. gads, kad plaši tiks atzīmēta ievērojamā lībiešu dzejnieka un sabiedriskā darbinieka, lībiešu himnas «Min izāmõ» («Mana tēvzeme») un karoga dziesmas «Plagā loul» tekstu autora Kārļa Staltes 150. jubileja.

Svētku koncerta dalībniekus un klausītājus video uzrunā sveiks Valsts prezidents Egils Levits.

«Lai Mazirbē allaž lepni plīvo kā Latvijas, tā lībiešu karogs! Lai Latvijas līvu kopiena stipri turas pie savām saknēm, darot bagātāku mūsu valsti!» ( No Valsts prezidenta Egila Levita pateicības vēstules 2019. gada Lībiešu svētku rīkotājiem – 05.09.2019).

Priecīgus svētkus!


Ieva Ernštreite
«Līvu (lībiešu) savienību» – «Līvõd īt»

 

 
 

 

 


Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
svētki
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com