Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas — par katru darbinieku 14.11.2016. plkst. 11.54

Mainoties mikrouzņēmumu nodokļa likmei, no 2017. gada valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas jāmaksā par katru darbinieku.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka no nākamā gada Mikrouzņēmumu nodokļa likme būs samazināta līdz 5 procentiem, un saskaņā ar likumu Par valsts sociālo apdrošināšanu par katru mikrouzņēmuma darbinieku ir jāveic obligātās iemaksas no obligāto iemaksu objekta, kas nevar būt mazāks par trīs ceturtdaļām no Ministru kabineta noteiktās minimālās mēneša darba algas  — 380 €.

Obligātās iemaksas mikrouzņēmuma darbiniekam aprēķina, piemērojot obligāto iemaksu likmi, kāda ir noteikta darba ņēmējam un darba devējam, kas vispārējā gadījumā ir 34,09%.

Mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam — darba devējam —, ja tas atteiksies no mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusa, ir pienākums ne vēlāk kā līdz 01.12.2016. rakstiski informēt savus darbiniekus, ka no 2017. gada pirms algotā darba ienākuma izmaksāšanas no tā ieturēs algas nodokli un veiks obligātās iemaksas likumā Par valsts sociālo apdrošināšanu noteiktajā kārtībā.

Atgādinām, ka mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam ir iespēja mainīt izraudzīto nodokļa maksātāja statusu un kļūt attiecīgi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāju vai uzņēmumu ienākuma nodokļa maksātāju. Atteikties no mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusa var līdz 15.12.2016. iesniedzot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) brīvā formā rakstītu pieteikumu. Savukārt pieteikties citam nodokļu maksāšanas režīmam var tieši tāpat — jebkurā laikā iesniedzot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) brīvā formā rakstītu pieteikumu. Pieteikumus VID joprojām var sūtīt arī pa pastu.

Plašāka par mikrouzņēmumu nodokli skatīt VID tīmekļa vietnē sadaļā «Nodokļi» – «Mikrouzņēmumu nodoklis».

Informācija par citiem nodokļa maksāšanas režīmiem ir pieejama VID tīmekļa vietnē www.vid.gov.lv sadaļā «Pirmie soļi topošajiem uzņēmējiem» vai «Saimnieciskās darbības veicēji».

Detalizēta informācija par minimālo obligāto iemaksu veikšanu mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam ir pieejama VID tīmekļa vietnē www.vid.gov.lv sadaļā «Nodokļi» — «Mikrouzņēmumu nodoklis» — «Informatīvie un metodiskie materiāli» — «Minimālās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas darba devējam — mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam».

Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt pa VID Nodokļu un muitas informatīvo tālruni 67120000, vērsties ikvienā VID klientu apkalpošanas centrā vai arī uzdot jautājumus rakstiski VID tīmekļa vietnes sadaļā «Kontakti».

 

VID Sabiedrisko attiecību daļa,
tel. 67122668, 67122670, 26351438, 26558389

e-pasts komunikacija@vid.gov.lv 

Dalies ar šo rakstu:
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com