Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Valsts konkursa I kārtas panākumi Dundagas Mākslas un mūzikas skolā 18.02.2019. plkst. 13.56

Piektdien, 8. februārī Dundagas Mākslas un mūzikas skolā vērtēja Vizuāli plastiskās mākslas izglītības programmas audzēkņu Valsts konkursa I kārtas darbus. 

Šogad konkursa tēma ir dabas objekta vizuāls pētījums, iekļaujot vērojumus un procesa dokumentēšanu.

Ar pamatojumu izvēlēties konkrētu dabas objektu padziļinātākai pētīšanai, bija katra audzēkņa pirmais uzdevums. Kas tik netika pētīts! Kartupeļi ar visiem lakstiem, burkāni, bietes, paprika, ķirbis, āboli, ozola zīle, tomāts, sīpoli u. t. t. Darba apjoms katram audzēknim bija sešas A4 lapas, no kurām vienu lapu aizņēma radošā procesa apraksts. Pilnveidojot prasmes uzmanīgi vērot, saskatīt dabas objekta vizuālās vērtības, attēlot tās analītiskos zīmējumos un gleznojumos, paralēli bija arī jānoformulē savas domas un sajūtas par darba gaitu. Veidojās ļoti interesanti un saistoši teksti, kas atklāja bērnu plašo fantāziju.

Izglītības iestādes dalība Valsts konkursā ir obligāta. Konkursa I kārtu organizē izglītības iestāde, izveido žūriju un pieaicina vismaz vienu pārstāvi ārpus savas izglītības iestādes. Jau otro gadu uz mūsu aicinājumu atsaucās Ruta Linīte, PIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas Reklāmas dizaina izglītības programmas vadītāja. Viņas profesionālais vērtējums, ieteikumi un konsultācijas turpmākajam mācību procesam, ne tikai Valsts konkursa sakarā, bet arī citu mācību priekšmetu apguvē, ir liels ieguvums arī pedagogiem.

«Valsts konkursa darbos varēja redzēt gan skolotāja padomu audzēknim, izvēloties pētījuma objektu — dabas formu, gan audzēkņu pašu attieksmi un izvēli. Interesanti bija audzēkņu stāsti, kāpēc ir izvēlēta konkrētā dabas forma. Veiksmes stāsts ir arī tas, ka konkurss ar savu uzdevumu ir licis katram apskatīties uz savu dzimtu, savu vecāku darbu vai vienkārši uz to, kas tiek audzēts piemājas dārzā. Interesanti vērot, kā audzēkņi sekojuši līdzi savai dabas formai, kas laika gaitā mainās, piemēram, sīpols — no vienkāršas apjoma formas līdz nākamajai ražai, ieliekot sīpolu ūdenī un audzējot lokus. Stāstos varam lasīt formas, krāsas un apjoma izmaiņas, kas vizuāli attēlotas un sniedz iedvesmu gleznojumiem, atspiedumiem, raksta veidošanai. Bija formas, kuras laika gaitā radikāli nemainās, bet ļāvušas ieraudzīt raksturīgo formu, virsmas faktūru, grafiku, krāsu attiecības gleznojumā. Ja darba procesā var stiprināt saikni ar vietas izjūtu, mājām, vecākiem, tad konkursa mērķis ir izdevies, izpētes process ir izdevies un ir interesants uzdevums, kuru varētu turpināt mācību procesā nākotnē. Paši mazākie bija vērojuši savas izvēlētās dabas formas pārvērtības, sekojot līdzi formas un krāsu izmaiņām, kur lieliski varēja sajust pedagoga metodisku virzību mācību uzdevuma norisē. Tā kā darbu jānoformē izstādei, tad veiksmīga bija horizontāla formāta izvēle darbu slejai», tā par audzēkņu un pedagogu veikumu Dundagā Ruta Linīte.

Konkursā piedalījās visi izglītības programmas izglītojamie vecumā no 7 līdz 16 gadiem. Esam gandarīti par rezultātiem:

I vecuma grupā (7–9 gadi) piedalījās 16 audzēkņi, konkursa uzdevumus risinot skolotājas Daces Kirilko vadītajās mācību stundās. Saskaņā ar konkursa nolikumu, šīs vecuma grupas izglītojamie piedalās tikai I kārtā un apbalvojumus saņem no izglītības iestādes.

Diplomu par 1. vietu (maksimālo punktu skaits — 120) saņem Jānis Dāvids Rapītis un Daniels Deniss Gūtmanis, diplomu par 2. vietu (118 punkti ) saņem Rovena Onufrijčuka un Kristaps Tālbergs, diploms par 3. vietu ( 117 punkti ) — Adelīnai Kronbergai.

II vecuma grupā (10–11 gadi) piedalījās 21 audzēknis, III grupā (12–13 gadi ) 6 audzēkņi, bet IV grupā (14–16 gadi ) 5 audzēkņi, darbus izpildot pie skolotājas Sandras Dadzes zīmēšanas un darbs materiālā stundās, pie skolotājas Daces Čoderas gleznošanas stundās.

Konkursa nolikums nosaka, ka no II, III un IV vecuma grupām 3 izglītojamie ir jāizvirza dalībai II konkursa kārtā, kas notiks 23. martā PIKC «Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā».

Žūrijas lēmums — II vecuma grupā mūsu skolu Rīgā pārstāvēs Evelīna Jaunbirze, Mare Kristīne Hermane un III vecuma grupā Kārlis Ģērmanis. Mare un Kārlis jau atkārtoti ir līderi Valsts konkursa vērtējumā skolā.

Hanna Karlīna Burnevica, Ieva Kēnigsvalde  un Ralfs Dubovičs saņem atzinības par veiksmīgu piedalīšanos Valsts konkursa I kārtā no izglītības iestādes!

Pašlaik audzēkņu darbi aplūkojami pils trešajā stāvā, mācību telpās.

Paldies visiem par izturību Valsts konkursa I kārtā un radošu izdošanos, pārstāvot skolu Rīgā!

Linda Celma,
Dundagas Mākslas un mūzikas skolas direktores vietniece izglītības jomā

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
DMMS
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com