Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Uzsāk vērtēt Kurzemes plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plāna ieviešanas progresu 17.01.2020. plkst. 11.17

15. janvārī uz tikšanos Kuldīgā pulcējās Kurzemes plānošanas reģiona  deinstitucionalizācijas vadības grupa. Tās dalībnieki — Kurzemes plānošanas reģiona administrācijas, Kurzemes pašvaldību un nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvji  — pārrunāja projektā «Kurzeme visiem» paveiktās un plānotās aktivitātes, kā arī pieņēma lēmumu par dinsticionalicācijas plāna ieviešanas progresa izvērtēšanu.

Tikšanās sākumā projekta «Kurzeme visiem» vadītāja Inga kalniņa iepazīstināja ar projektā līdz šim paveikto un turpmāk plānotajām aktivitātēm DI procesa virzībai Kurzemes reģionā. Turpinājumā reģiona denstitucionalizācijas vadības grupa diskutēja par plāna ieviešanas progresa izvērtēšanu, kā arī Kurzemes reģiona pašvaldību un NVO iesaisti procesā. Plānots, ka denstitucionalizācijas plāna ieviešanas progresa izvērtēšanas ziņojumu sagatavos līdz 2020. gada 1. aprīlim.

 

Kurzemes plānošanas reģiona denstitucionalizācijas plāns 2017.–2020. gadam ir attīstības plānošanas dokuments, kas paredz sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pilnveidi un nepieciešamās infrastruktūras attīstību Kurzemē, lai vismaz 288 bērniem ar funkcionālajiem traucējumime un 350 personām ar garīga rakstura traucējumiem būtu pieejams nepieciešamais atbalsts, sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumi pēc iespējas tuvāk viņu dzīvesvietai,  savukārt 35 personas ar garīga rakstura traucējumiem valsts sociālās aprūpes centra «Kurzeme» sāktu dzīvi pašvaldībās.

Darba grupas tikšanaš Kuldīgā
Darba grupas tikšanaš Kuldīgā
Publicitātes foto

Kurzemes plānošanas reģiona deinstitucionlizācijas vadības grupa ir izveidota, lai nodrošinātu deinstitucionlizācijas procesa uzraudzību Kurzemes plānošanas reģionā. Tās dalībniekus ir apstiprinājusi Kurzemes plānošanas reģiona attīstības padome. Tajā darbojas: 3 Kurzemes plānošanas reģiona attīstības padomes pārstāvji, Kurzemes plānošanas reģiona Administrācijas vadītāja un  projekta «Kurzeme visiem» vadītāja, kā arī 3 pašvaldību pārstāvji un NVO pārstāvji projekta mērķa grupu interešu pārstāvniecībai.  Ar plānošanas reģiona deinstitucionlizācijas vadības grupas sastāvu var iepazīties projekta «Kurzeme visiem» mājas lapā.

Par projektu «Kurzeme visiem»

Projektu «Kurzeme visiem» īsteno, lai palielinātu ģimeniskai videi pietuvinātu un sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību dzīvesvietā personām ar invaliditāti un bērniem. To no 2015.–2023. gadam ar Eiropas Sociālā fonda un valsts finansējuma atbalstu gandrīz 6,6 miljonu eiro apmērā īsteno Kurzemes plānošanas reģions sadarbībā ar pašvaldībām, to bērnu sociālās aprūpes centriem un valsts sociālās aprūpes centru «Kurzeme».  

Vairāk informācijas par projektu tā mājas lapā: www.kurzemevisiem.lv vai Kurzemes plānošanas reģiona mājas lapā: https://www.kurzemesregions.lv/projekti/socialas-joma/kurzeme-visiem/


Informāciju sagatavoja
Laura Homka,

pojekta «Kurzeme visiem» sabiedrisko attiecību speciāliste

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
Kurzeme visiem
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com