Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Unikālās recepšu grāmatas «Pļava» atvēršanas svētki 04.10.2021. plkst. 08.13

Dundagas bibliotēka 7. oktobrī plkst. 17.15 aicina uz unikālās recepšu grāmatas «Pļava» atvēršanas svētkiem. Pasākuma viešņa – Rūta Abaja, Vides risinājumu institūta pētniece, bioloģe un viena no grāmatas veidotājām.  Šajā grāmatā katra recepte ir stāsts par kādu īpašu, Latvijas dabiskajā pļavā sastopamu augu, uz ko mēs līdz šim noteikti neesam skatījušies kā savu maltīšu neatņemamu sastāvdaļu.

Pļava. Smaržīga, zaļa, krāsaina, sanoša un dūcoša no kukaiņu koriem, siltā vasaras dienā. Bērnība. Kurš gan no mums nav bērnībā gulējis pļavā un lūkojies vasaras zilajās debesīs. Grāmatas autors, šefpavārs Māris Jansons (ikdienā sastapsiet Cēsīs, restorānā «Kest») raksta «.. Kļūstot pieaugušam, arvien vairāk liekas, ka dzīvē atgriežas vecās, labās vērtības no bērnības, ..» Šī grāmata gan nav stāsts par bērnību, bet gan par to kā pieaudzis cilvēks atgriežas pie bērnībā pazīstamām lietām, taču tagad spēj uz to visu palūkoties caur citu, neordināru prizmu. M. Jansons par šo grāmatu saka “Grāmata ar vēstījumu, jēgu un paliekošu nospiedumu nākamajām paaudzēm”.

Grāmata tapusi GrassLIFE projektā «Zālāju atjaunošana un to dažādas izmantošanas veicināšana» (Nr. LIFE16NAT/LV/262) un to izdevis Vides risinājumu institūts.

Priecājamies, ka Rūta Abaja varēs mums pastāstīt par  grāmatas veidošanas procesu un ceram, ka ne tikai par to, jo Rūta pazīst un izprot augus, zina par tiem daudz.

Ja vēlaties grāmatu iegādāties savam personīgajam grāmatu plauktam, tad, lūdzu piezvaniet uz bibliotēku līdz 5. oktobrim un rezervējiet (Rūta pasākuma dienā grāmatas atvedīs) vai iegādājaties to internetā https://kestathome.lv/collections/recepsu-gramata-plava. Grāmatas cena 38,72 eiro.

Pasākuma apmeklētājiem līdzi jāņem Covid-19 sertifikāti, būsim atbildīgi.

 

Ruta Emerberga,
Dundagas bibliotēkas vadītāja

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
bibliotēka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com