Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Tuvojas šķīdoņa laiks 23.03.2018. plkst. 10.08

Uz grants ceļiem dažviet jau iestājies šķīdonis, un, tuvojoties atkusnim, sagaidāms šķīdonis uz grants autoceļiem visā valstī. VAS «Latvijas autoceļu uzturētājs» (LAU) atgādina, ka šķīdoņa laikā braukšanas apstākļi uz grants ceļiem būtiski pasliktināsies, jo ceļa segas būs pārmitrinātas, zaudēs nestspēju. No tā veidosies bedres un iesēdumi. Greiderēt šķīdonī  ceļu nav iespējams, lai to neatgriezeniski nesabojātu.

Šķīdonis uz grants ceļiem veidojas, kad uz autoceļa nonāk daudz ūdens no nokrišņiem vai kūstot sniegam, parasti pavasarī un rudenī. Latvijai ir raksturīgi, ka vairāk nekā puse no visa valsts pārziņā esošā autoceļiem ir ar grants segumu. Līdzšinējā pieredze liecina, ka šķīdonī auto masas ierobežojumus nosaka uz 90% valsts autoceļu ar grants segumu.

Atnākot šķīdonim, LAU galvenais uzdevums būs nodrošināt valsts grantēto autoceļu caurbraucamību. Šķīdoņa laikā ir jārēķinās, ka uz grants ceļiem strauji veidosies bedres un iesēdumi, kurus pārmitrinātās segas konstrukcijas dēļ nebūs iespējams kvalitatīvi novērst ar autoceļu greiderēšanu un jauna materiāla iestrādi, un tādēļ braukšanas apstākļi būs apgrūtināti.

Ceļu šķīdonī negreiderēs. Greiderēšanu, iesēdumu, bedru vai citu defektu novēršana ir iespējama, ja grants segums ir optimālā stāvoklī, tas nedrīkst būt pārmitrināts. Šķīdoņa laikā LAU pēc valsts ceļu pārvaldītāja «Latvijas Valsts ceļi» norādēm uzstādīs masas ierobežojuma zīmes, kas liedz pārvietoties pat 10 tonnām smagākam transportam, kā arī remontēs avārijas posmus vietās, kur būs apdraudēta ceļa caurbraucamība.

LAU sekos līdzi stāvoklim uz valsts autoceļiem un uzsāks vajadzīgos darbus, tiklīdz secinās, ka ceļa segumu nevar sabojāt ar remontdarbos iesaistāmo tehniku un to var greiderēt. Masveida greiderēšanas darbi, lai uzlabotu braukšanas apstākļus pa grants ceļiem, uzsāks, kad ceļa segumi būs apžuvuši. Līdz tam LAU aicina ceļu lietotājus izturēties ar sapratni un braucieniem ceļu posmos ar grants segumu maršrutā ieplānot ilgāku laiku.

LAU vērsusies pie Latvijas Meža īpašnieku biedrības, Latvijas Neatkarīgo Mežizstrādātāju asociācijas un autopārvadātāju asociācijas Latvijas Auto, aicinot pārvadājumus ar smago kravas tehniku veikt, kamēr gaisa temperatūra ir zem nulles un visi ceļa segumi vēl nav atkusuši. Vajadzības gadījumā pārvadājumiem varētu izmantot nakts sasalumu, vai arī no tiem atteikties uz brīdi, kamēr ceļi apžūst.

Miks Lūsis,
sabiedrisko attiecību speciālists

 

Dalies ar šo rakstu:
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com