Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Tūrisma uzņēmēju tikšanās 21.11.2018. plkst. 13.26

20. novembrī Dundagas novada Tūrisma centra vadītāja Alanda Pūliņa pulcināja vienkopus novada tūrisma uzņēmējus, lai atskatītos uz šosezon paveikto, nākamgad iecerēto un ieklausītos, kā Dundagas novadu redz no malas.

Alanda Pūliņa iezīmēja galvenās Tūrisma informācijas centra darbības jomas: informācijas ievietošanu dažādos sociālajos tīklos, ceļvežu sagatavošanu, dažādu norāžu zīmju sagatavošanu, gatavošanos un dalību nozīmīgākajos pasākumos - starptautiskajai tūrisma izstādei «Balttour» un Slīteres ceļotāju dienām un, protams, centra viesu apkalpošanu.       
           
Jaunā Kolkas Lībiešu saieta nama vadītāja Ilze Iesalniece-Brukinga pastāstīja par nama iecerēto darbību, kura galvenais mērķis ir popularizēt un saglabāt lībisko mantojumu.

Savukārt biedrības «Ziemeļkurzemes biznesa asociācija» vadītāja Gunta Abaja ieskicēja nākamo Eiropas Savienības finansēto Lauku un Zivsaimniecības fondos plānoto pieejamo projektu finansējumu uzņēmējdarbības atbalstam piekrastē, sabiedrisko aktivitāšu un vides sakārtošanai ar dabai draudzīgiem risinājumiem, kā arī kultūras mantojuma saglabāšanai. Plānots, ka projektu konkursu pieteikumus varēs iesniegt nākamā gada sākumā.

Sanāksmes turpinājumā vairāki novada tūrisma uzņēmēji dalījās sava darba pieredzē. Dundagas eksotisko dzīvnieku parka saimniece Evita Laukšteine par apmeklētāju trūkumu nesūdzas, bet viņai joprojām ir daudz ideju — kā parku paplašināt, padarīt interesantāku un papildināt ar jauniem tā iemītniekiem, piemēram, zebru un ķenguru, kas atceļos no Igaunijas.

Mūsu pusē ar tūrismu nodarbojas ne tikai vietējie uzņēmēji. Rīdzinieks Jānis Dambergs Mazirbē uzbūvējis brīvdienu mājas, kur atpūšas gan paša ģimene, gan tiek gaidīti viesi. Viņa skats no malas tikšanās gaitā raisīja vairākas spraigas diskusijas. Kā Dundagas novadam sevi prezentēt un salikt pareizos akcentus, lai cilvēkiem uz šejieni gribētos atbraukt. Mūsu novada tūrisma atslēgas punkti ir Dundagas pils, Kolkas rags, Slīteres nacionālais parks, Lībiešu krasts. Jānis Dambergs ierosināja, ka šo visu vajadzētu noformulēt zem vienota saukļa, tāpat viņš aicināja popularizējot tūrisma iespējas novadā, vairāk izmantojot mūsdienu tehnoloģiju iespējas. Būtu jādomā arī par iespējām, kā piesaistīt tūristus arī gada tumšajā un aukstajā periodā.

Jānis Dambītis no SIA «Kolkasrags» priecājās, ka šāds tūrisma pieplūdums, kā šovasar, nav bijis nekad, bet jāatzīst, ka tik lielam cilvēku pieplūdumam piekrastē neesam gatavi. Būtu jādomā gan par iespējām , kur šiem cilvēkiem nakšņot, gan kā viņus nodarbināt, lai pie mums viņi pavadītu vairākas dienas.

Dabas aizsardzības pārvaldes speciāliste Andra Ratkeviča ieskicēja 2019. gada Slīteres ceļotāju dienu norisi. Šogad jaunums būs atvērto kafejnīcu dienas. Šī ideja aizgūta no Igaunijas, kur tās veiksmīgi notiek jau vairākus gadus.

Atvērto kafejnīcu dienās aicināts piedalīties ikviens, kurš ir gatavs apmeklētājus pacienāt ar savās mājās gatavotu ēdienu. Pastāstīt ar ko šis ēdiens īpašs, piemēram, īpaša ģimenes recepte, interesantas sastāvdaļas u.tml.

Noslēgumā Tūrisma centra vadītāja Alanda Pūliņa rezumēja, ka Dundagas novada tūrisma uzņēmējiem vairāk jādomā, kā viesus vasarā ilgāk noturēt šeit, bet aukstajā periodā, kā atvilināt un ko piedāvāt. Tūrisma centram jāveido kompleksie piedāvājumi nedēļas nogalēm un jākļūst redzamākiem sociālajos tīklos.

 

Inguna Pekmane,       
sabiedrisko attiecību speciāliste

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
tūrisms
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com