Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Tradicionālais makulatūras vākšanas konkurss notiks arī šajā mācību gadā 24.09.2021. plkst. 13.18

Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības «Piejūra» jau tradicionāli organizētais konkurss «Palīdzēsim kokiem!» ik gadus apvieno  desmitiem izglītības iestāžu un simtiem bērnu, lai, vācot makulatūru, kopīgi saudzētu un taupītu dabas resursus, tā  pievēršot bērnu un jauniešu uzmanību makulatūras šķirošanas nepieciešamībai un nozīmei ikdienas dzīvē, kā arī veidotu izpratni, ka pareizi sašķiroti un pārstrādei nodoti atkritumi kļūst par vērtīgām izejvielām jaunu produktu ražošanā. Šajā mācību gadā  konkurss norisināsies līdz 2022. gada 15. aprīlim.

Konkursa norises laikā dalībnieki tiek aicināti vākt izlietoto vai nevajadzīgo biroja papīru, kartonu, grāmatas, žurnālus, bukletus un citus papīra un kartona izstrādājumus. Makulatūrai  ir jābūt sasietai pakās un saliktai kartona kastēs vai maisos. Kad savāktajai makulatūrai mācību iestādes telpas kļūst par šauru, ir jāpiesaka  bezmaksas izvešana.

Makulatūru uz pārkraušanas šķirošanas staciju (Tukumā vai Rojā) vai poligonu «Janvāri» var nogādāt arī paši, informējot stacijas/poligona operatoru, lai ievestais apjoms tiek reģistrēts uz konkrēto izglītības iestādi. Konkursa norises laikā makulatūras izvešanu var pieteikt neierobežotu reižu skaitu.

«Mums ir patiess prieks, ka ar skolēnu un bērnudārza audzēkņu un viņu ģimeņu piemēru un degsmi  makulatūras savākšanā, arī sabiedrība tiek aktivizēta atbildīgi iesaistīties atkritumu šķirošanā», saka uzņēmuma valdes loceklis Ēriks Zaporožecs. «Makulatūras šķirošana ir ieguldījums vides aizsardzībā, jo citādāk atkritumu poligonā nonākušais papīrs sadalās kopā ar citiem atkritumiem, bet nododot to otrreizējai pārstrādei tiek saražoti jauni papīra izstrādājumi un, kas ir ļoti svarīgi —  tā tiek taupīti gan enerģijas, gan mežu resursi. Vēlos izteikt pateicību visiem dalībniekiem, kuri līdz šim jau ir piedalījušies konkursā, un turpināt to darīt arī šogad»,  aicina uzņēmuma vadītājs.

Arī  šogad  katra savāktā makulatūras tonna atgriezīsies pie dalībniekiem kā  viena paka biroja papīra, bet pašiem čaklākajiem dalībniekiem balvā tiks apmaksāti transporta izdevumi izglītojošai ekskursijai.

Pagājušajā mācību gadā, neskatoties uz pandēmijas ierobežojumiem,  konkursa dalībnieki nodeva pārstrādei  111,36 t makulatūras, izglābjot aptuveni 1559 kokus.  

Ar konkursa nolikumu var iepazīties mājas lapā:  www.piejuraatkritumi.lv


Dženita Katiša,
konkursa koordinatore

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
atkritumu apsaimniekošana
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com