Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Topošais Latvijas Valsts mežu klientu centrs Dundagā saņem balvu 28.10.2016. plkst. 08.20

Septembra beigās konkursā «Ilgtspējīgākā ēka un projekts», ko rīko jau ceturto gadu pēc kārtas, 2. vietu nominācijā «Ilgtspējīgākais projekts» saņēmis topošā a/s «Latvijas valsts meži» (LVM) Ziemeļkurzemes klientu centra projekts Dundagā.

Priekšnoteikumi, kāpēc ēkas projekts guvis tik augstu novērtējumu konkursā, ir videi draudzīgu risinājumu izmantošana. Piemēram:

  • ēkas nesošie konstruktīvie materiāli ir no koka,
  • par siltumizolācijas materiālu kalpos kokšķiedru siltumizolācija,
  • no ēkas jumta un apkārtējās teritorijas savāks nokrišņu ūdeni, kuru attīrīs un izmantos kā tehnisko ūdeni,
  • ēkas stiklotās fasādes saulainās dienās piesegs žalūzijas ar «klātbūtnes» efektu, kas aizsargās iekštelpas no saules karstuma, bet būs caurredzamas,
  • siltumsūkņi rūpēsies par siltumu ēkā pavasara un rudens drēgnajos mēnešos, bet vasarā – nodrošinās pieņemamu gaisa temperatūru, dzesējot gaisu,
  • apgaismojumam izmantos LED spuldzes,
  • saules baterijas ražos elektrību ikdienas vajadzībām.

«Klientu centrs slejas tik strauji, ka ir gandrīz gatavs, bet balvu par labāko projektu pasniedz tikai tagad», ar smaidu teic «LVM Nekustamie īpašumi» direktors Valdis Kalns un turpina: «Ja darbi labi veiksies, jau tuvāko mēnešu laikā ēku nodos ekspluatācijā».

A/s «Latvijas valsts meži» ilgtspējīgi apsaimnieko valsts meža zemes, piedāvājot īpašniekam un sabiedrībai lielāko ieguvumu, ko iespējams gūt no prasmīgas mežsaimnieciskās darbības. Arvien vairāk sabiedrību informē par koksnes labajām īpašībām un ieguvumiem, ko sniedz mūsdienīga koksne kā atjaunojams dabas resurss, iepazīstot veiksmīgākos ēku paraugus arī citviet pasaulē. Vienlaidus liekti līmētais gājēju koka tilts-laboratorija Tērvetē ik dienas veic mērījumus, ļaujot pētīt koksnes izmaiņas klimatisko apstākļu ietekmē. Tas bija pirmā Latvijas kokapstrādes nozares un zinātnes veiksmīgas sadarbības reize. Topošais LVM Ziemeļkurzemes klientu centrs Dundagā būs otrs LVM īstenotais efektīvas koksnes izmantošanas paraugs, kur neatņemama ēkas uzturēšanas sastāvdaļa ir pārdomāta dabas resursus izmantošana.

«Koks ir dzīvs, dabisks un videi draudzīgs materiāls, ko var prasmīgi izmantot ne tikai ēku būvniecībā. Latvieši izsenis pratuši novērtēt koksnes labās īpašības, un šis objekts ir lielisks paraugs, kā to pilnvērtīgi izmantot. Būvējot klientu centru, aizvadītā gada bezsniega ziemā būvmateriālu piegāde notika, izmantojot koka ceļu, nevis rokoties pa dubļiem līdz kabīnei», norāda Valdis Kalns.

Gaidot ēkas nodošanu ekspluatācijā, LVM Ziemeļkurzemes reģiona mežkopības vadītājs Aldis Felts norāda: «Dundaga ir viens no mežainākajiem un šai jomā tradīcijām bagātākajiem novadiem Latvijā. Un jau pavisam drīz te savas durvis vērs inovatīva, energotaupīga un funkcionāla būve, kas būs nozīmīgs ieguvums akciju sabiedrības  klientiem un darbiniekiem. Savā ziņā tas būs labas gribas apliecinājums Dundagas novada un Ziemeļkurzemes reģiona attīstībai. Lepojos, ka Dundaga ir izraudzīta kā pirmā vieta, kur īstenot šādu mūsdienīgu koka būvniecības projektu, izceļot koksnes labākās īpašības un ievietojot to atbilstošā ainavā. Mums pašiem atliks tikai piepildīt ēku ar mežam raksturīgo noskaņu un darba prieku».

Konkursa «Ilgtspējīgākā  ēka un projekts 2016», ko rīko žurnāli «Latvijas Būvniecība», «Latvijas Architektūra» un «Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padome», mērķis ir apzināt un izcelt Latvijā izstrādātus projektus un uzbūvētas ēkas ar ilgtspējīgas attīstības kritērijiem atbilstošām prasībām. Konkursa devīze ir «Ilgtspējīgs = pārdomāts = pamatots».

Izmantotas ziņas no http://www.lvm.lv

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
uzņēmējdarbība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com