Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Top garākais pārgājienu maršruts Baltijā 16.02.2018. plkst. 09.58

Projektu «Pārgājienu maršruts gar Baltijas jūras piekrasti Latvijā un Igaunijā» īsteno Igaunijas — Latvijas programmā no Eiropas Reģionālā attīstības fonda, un tā mērķis ir izveidot pārgājienu maršrutu gar Baltijas jūru no Latvijas dienvidrietumu robežas līdz Tallinai Igaunijā. Kopējais maršruta garums ir ap 1200 km un tas iekļaujas Eiropas garo distanču kājnieku tūrisma maršrutu tīklā E9. Projektu realizēs no 2017. līdz 2020. gadam un tā partneri ir Latvijas lauku tūrisma asociācija «Lauku ceļotājs», Kurzemes plānošanas reģions, Vidzemes tūrisma asociācija, Rietumigaunijas tūrisma asociācija, MTÜ Eesti Maaturism, četras Vidzemes un četras Igaunijas pašvaldības.

Piekraste Latvijā un Igaunijā ir joprojām pilnībā neizmantots tūrisma resurss. Maršruts Latvijā nosaukts par Jūrtaku, bet Igaunijā tas pārtop par Ranniku Matkarada. Katrs gājējs pats var plānot savu distanci un pievienoties vai atstāt taku jebkurā posmā.

Pamatmaršruts, kur vien iespējams, ved gar jūras krastu. Dundagas novadā posmā Mazirbe–Vaide tas vedīs arī caur ciemiem.       

Gājēju ērtībām projektā paredzēts izvietot masīvas norādes no pludmales uz katru ciemu, jaunus vai atjaunotus informācijas stendus, kā arī pludmales karogus ar sezonālu informāciju. Pamattrasi šogad marķēs balti-zili-baltā krāsā uz kokiem vai citās tam piemērotās vietās, bet vēlāk ar E9 logotipu.

Šogad piecās  valodās nelielā tirāžā izdos 60 lapu biezu ceļvedi «Jūrtaka», bet  brošūras — lielākā tirāžā. Visu informāciju varēs aktualizēt un lejuplādēt arī  elektroniski.

Ir izveidots šī gada notikumu kalendārs, kurā ietverti  maršruta gaitā  apmeklējamie pasākumi, to ir  iespējams  papildināt arī ar mūsu novada aktīvās atpūtas pasākumiem. Ar kalendāru var iepazīties https://www.facebook.com/estlathiking/.

Lai popularizētu taku, 2019. gadā  izdos tūroperatoru rokasgrāmatu, reklāmas video, organizēs reklāmas pasākumus un notiks dalība starptautiskās izstādēs. Tiek spriests arī par zīmes «Gājējiem draudzīga mītne» ieviešanu arī Latvijā, uz ko tad varētu pretendēt mūsu viesu māju saimnieki.

2017. gadā notika maršruta Lietuvas–Latvijas robeža — Tallina apsekojums dabā vides eksperta un projekta vadošā partnera «Lauku Ceļotāja» pārstāvja Jura Smaļinska vadībā, kurā piedalījās arī interesenti no mūsu novada.

Maršruta mājas lapa: www.coastalhiking.eu, kā arī aktuālā informācija pieejama Facebook lapā: https://www.facebook.com/estlathiking/

 

Alanda Pūliņa,
tūrisma organizatore

Logotipi

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
tūrisms, Est-Lat
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com