Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Tiesu teritoriju reforma 31.01.2018. plkst. 16.12

1. februāra Kurzemes apgabaltiesas darbības teritorijā būs viena rajona (pilsētas) tiesa un zemesgrāmatu nodaļa – Kurzemes rajona tiesa un Kurzemes rajona tiesas zemesgrāmatu nodaļa.

Tieslietu padome 2017. gada 12. jūnija sēdē atbalstīja Kurzemes tiesu apgabalā ietilpstošo rajonu (pilsētu) tiesu reorganizācijas plānu, kas paredz, ka no 2018. gada 1. februāra Talsu rajona tiesa un tās sastāvā esošā zemesgrāmatu nodaļa, Kuldīgas rajona tiesa un tās sastāvā esošā zemesgrāmatu nodaļa, Saldus rajona tiesa un tās sastāvā esošā zemesgrāmatu nodaļa, kā arī Ventspils tiesa un tās sastāvā esošā zemesgrāmatu nodaļa tiek pievienota Liepājas tiesai un attiecīgi tās sastāvā esošajai zemesgrāmatu nodaļai, mainot tiesas nosaukumu — Kurzemes rajona tiesa un attiecīgi — Kurzemes rajona tiesas zemesgrāmatu nodaļa.

Svarīgi! Pēc reformas tiesas un tās zemesgrāmatu nodaļas darbību nodrošinās visās līdzšinējo tiesu un zemesgrāmatu nodaļu atrašanās vietās:  Liepājā, Ventspilī, Saldū, Kuldīgā un Talsos.

Svarīgi! Dokumentus pēc reformas būs iespējams iesniegt jebkurā no tiesas vai zemesgrāmatas nodaļas atrašanās vietām pēc personas izvēles. Tāpat jebkurā zemesgrāmatu nodaļas atrašanās vietā būs pieejama parakstu uz nostiprinājuma lūguma apliecināšana. Dokumentu izsniegšana no lietas materiāliem  organizēs tās tiesas vai zemesgrāmatu nodaļas atrašanās vietā, kurā lieta izskatīta vai pēc pieprasītāja izvēles ar pasta starpniecību.

Piemērs. Lai nostiprinātu īpašuma tiesības uz nekustamo īpašumu, kas atrodas Talsos, personai līdz šim bija jādodas uz Talsu rajona tiesas zemesgrāmatu nodaļu. Pēc reformas ieviešanas persona nostiprinājumu lūgumu varēs iesniegt tāpat, kā līdz šim zemesgrāmatu nodaļas darbības vietā Talsos, vai arī Ventspilī, Kuldīgā, Liepājā vai Saldū.  


Kurzemes rajona tiesā ir nozīmētas kontaktpersonas, kuras atbildēs uz jautājumiem par tiesas un tās zemesgrāmatu nodaļas darba organizāciju neskaidrību gadījumā. Kontaktinformācija:

Kurzemes rajona tiesā Liepājā — IIgvars Jaunģelže, tālr. 63401757;

Kurzemes rajona tiesā Ventspilī — Dace Grauziņa, tālr.: 63621125;

Kurzemes rajona tiesā Saldū — Ginta Ansberga, tālr.: 63824919;

Kurzemes rajona tiesā Kuldīgā —  Anita Olejarčika, tālr.: 63341179;

Kurzemes rajona tiesā Talsos — Alviss Jēkabsons, tālr.: 63220233.

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie faili
Informācija par tiesu reformu
Karte
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com