Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Talsu novadā darbosies apvienotais sociālais dienests un bāriņtiesa 26.08.2021. plkst. 17.56

26. augustā Talsu novada domes deputāti pieņēma lēmumus par sociālo dienestu un bāriņtiesu apvienošanu. Tiks izveidots jauns Talsu novada sociālais dienests un jauna bāriņtiesa, apvienojot līdzšinējos četru novadu sociālos dienestus un četras līdzšinējo novadu bāriņtiesas.

Jaunais Talsu novada sociālais dienests, kas sniegs pakalpojumus jaunā novada teritorijā, darbu sāks 1. oktobrī, līdz tam brīdim darbu turpinās Talsu novada sociālais dienests, Dundagas pagasta sociālais dienests, Mērsraga pagasta sociālais dienests un Rojas pagasta sociālais dienests, saglabājot to nosaukumus un funkcijas atbilstoši kompetencei un darbības teritorijai.

Izvērtējot pastāvošo sociālo dienestu darba organizāciju, secināts, ka, apvienojot sociālos dienestus vienā iestādē, būtiski tiks uzlabota darbības efektivitāte, īstenota solidāra darba apjoma pārvaldīšana. Tāpat plānots ieviest vienotus darbības principus visā novada teritorijā un vienotu pakalpojumu pieejamība.

Apvienojot esošos sociālos dienestus un izveidojot vienu, tiks nodrošināta personāla un finanšu resursu koncentrācija un efektīvāka resursu (cilvēkresursi, tehniskie resursi un aprīkojums) izmantošana sociālās palīdzības īstenošanai un pilnveidošanai, tādējādi īstenojot labas pārvaldības principu, sociālā palīdzība būtu ērti pieejama ikvienam Talsu novada iedzīvotājam neatkarīgi no viņa dzīvesvietas, kā arī būs iespējams vienveidīgi attīstīt sociālo palīdzību un pakalpojumu pieejamību visā novadā, ievērojot mūsdienu sabiedrības vajadzības.

Savukārt bāriņtiesas apvienošana paredzēta līdz 30. septembrim. Administratīvi teritoriālās reformas rezultātā, Talsu novadā darbojas četras bāriņtiesas – Talsu novada bāriņtiesa, Dundagas pagasta bāriņtiesa, Mērsraga pagasta bāriņtiesa un Rojas pagasta bāriņtiesa. Apvienojot bāriņtiesas vienā, būtiski tiks uzlabota tās darbības efektivitāte, īstenota solidāra darba apjoma pārvaldīšana, ieviesti vienoti darbības principi un vienota pakalpojumu un palīdzības pieejamība visā Talsu novada administratīvajā teritorijā.

Renāte Freiberga

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
sabiedrība, sociālais dienests
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com