Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Talko gudri! 16.04.2019. plkst. 15.36

Lielā talka ir lielākā Latvijas nevalstiskā kustība, kas balstās uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, atveseļošanā un labiekārtošanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu.

Šogad Lielā talka notiks 27. aprīlī. Jauno desmitgadi šī kustība aizsāks ar jaunām vēsmām vides domāšanā. Iedzīvotāji tiek aicināti ne tikai vākt atkritumus, bet tos šķirot, atdalot plastmasu no citiem atkritumiem. Tas tiek darīts ar mērķi, lai veicinātu izpratni par plastmasas piesārņojumu, tās kaitīgo ietekmi uz vidi un izpratni par plastmasu kā videi nedraudzīgu atkritumu, kas rada augsnes piesārņojumu un siltuma akumulāciju augsnē un ūdeņos.

Talku vietām tiks piešķirti zilas un baltas krāsas maisi. Zilie maisi paredzēti plastmasas iepakojumam — PET pudelēm, maisiņiem, plēvei, sadzīves ķīmijas plastmasas pudelēm, kanniņām. Baltie maisi paredzēti citiem atkritumiem — skārda bundžām, stikla lauskām, tekstila un maza izmēra gumijas izstrādājumiem.

Maisus bez maksas varēs saņemt jau pirms Lielās talkas dienas kā arī 27. aprīlī pie Saimnieciskā dienesta vadītāja Andra Kojro un Kolkas pārvaldes saimnieciskā dienesta vadītāja Ilmāra Gleglu. Talkošanas vietas aicinām pieteikt pie Andra Kojro pa tālruni 26563742. Tāpat to varat darīt arī oficiālajā Lielās talkas mājas lapā: talkas.lv. Vēršam uzmanību, ka Lielā talka nav paredzēta pagrabu un citu telpu tīrīšanai un tur uzkrāto priekšmetu izmešanai.

SIA «Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība «Piejūra»» aicina talkas maisos nelikt akmeņus, smagus priekšmetus, dzelžus, lielus koka gabalus u.tml., kas var bojāt atkritumu apstrādes tehniku un traucēt tās darbību.

 

Linda Pavlovska-Dišlere,
Dundagas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
Lielā talka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com