Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Svarīga ziņa mājputnu īpašniekiem 01.03.2017. plkst. 09.09

Tā ka citās Eiropas Savienības valstīs ir konstatēta ļoti patogēnā putnu gripa un valstī ir noteikti biodrošības pasākumi, Zemkopības ministrija atgādina, ka saskaņā ar normatīvajiem aktiem (Ministru kabineta noteikumi nr. 393*) visiem mājputnu īpašniekiem un turētājiem (arī tad, ja saimniecībā ir tikai viens vai divi mājputni) Lauksaimniecības datu centrā (LDC) ir jāreģistrē gan ganāmpulks, gan novietne un jāziņo par putnu skaitu divreiz gadā — uz 1. janvāri un 1. jūliju.

Ganāmpulku un novietni mājputnu īpašnieks var reģistrēt LDC vai Zemkopības ministrijas Klientu apkalpošanas centros (ZM KAC), iesniedzot elektroniski vai papīra formā ganāmpulka kartīti un novietnes kartīti, vienlaikus paziņojot par mājputnu skaitu novietnē, iesniedzot pārskatu par stāvokli ganāmpulka novietnē. Elektronisko ziņojumu ievades sistēmas (EZIS) lietotāji pārskatu var iesniegt arī tajā.

Mājputnu īpašniekiem, kas jau bija reģistrējuši ganāmpulku un iesnieguši pārskatu, jāņem vērā, ka, pēc ziņotā atskaites datuma mainoties mājputnu skaitam kādā no novietnēm vai reģistrējot jaunu novietni, kurā turēs mājputnus, norādot jaunu atskaites datumu, ir obligāti jāaktualizē vēlreiz mājputnu skaits visās novietnēs.

Papildus atgādinām, ka atrodot putnu gripu novietnē, kura nav reģistrējusi mājputnus LDC, tā nevarēs saņemt kompensāciju par slimības dēļ likvidēto ganāmpulku.

Papildu informāciju var iegūt LDC, zvanot pa tālruni 67027240 vai rakstot uz e-pasta adresi: ldc@ldc.gov.lv, vai apmeklējot klātienē LDC filiāles. LDC pieņemšanas laikus var skatīt tīmekļvietnē  http://www.ldc.gov.lv/lv/for_visitors/map/. Tāpat var vērsties ZM KAC, zvanot pa tālruni 67095000 vai apmeklējot to klātienē. ZM KAC pieņemšanas laikus var skatīt tīmekļvietnē http://www.lad.gov.lv/lv/kontakti/klientu-apkalposanas-punkti/.

Aicinām arī sekot līdzi Pārtikas un veterinārā dienesta aktuālajai informācijai par putnu gripu tīmekļvietnē http://www.zm.gov.lv/partikas-un-veterinarais-dienests/#jump

 

* 2014. gada 15. jūlija Ministru kabineta noteikumi nr. 393 «Lauksaimniecības un akvakultūras dzīvnieku, to ganāmpulku un novietņu reģistrēšanas kārtība, kā arī lauksaimniecības dzīvnieku apzīmēšanas kārtība»


Pārpublicēts no Zemkopības ministrijas interneta vietnes

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
lauksaimniecība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com