Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Stipendiju konkurss vidusskolēniem — iespēja mācīties kādā no Dienvidamerikas valstīm 16.01.2017. plkst. 10.15

Mācības Argentīnā, Urugvajā, Panamā, Čīlē vai Dominikānas Republikā — šādu iespēju vidusskolēniem piedāvā bezpeļņas organizācija ««AFS Latvija» starpkultūru programmas», izsludinot konkursu jauniešiem uz piecām daļējām stipendijām kādā no šīm Dienvidamerikas valstīm. Pieteikties stipendijai iespējams līdz 30. I, aizpildot anketu «AFS Latvija» interneta lapā www.afs.lv.

«AFS Latvija» programmu koordinatore Inese Diebele uzsver, ka stipendija sniedz iespēju 2017./18. mācību gadā doties apmaiņas programmā uz citu valsti, mācīties vietējā valsts skolā un dzīvot viesģimenē. Viņa arī norāda, ka stipendija ir paredzēta motivētiem un mērķtiecīgiem jauniešiem, kas vēlas iegūt starpkultūru pieredzi. «Vidusskola ir posms, kurā jaunieši vēlas iepazīt pasauli, viņiem veidojas plašāks skatījums uz apkārt notiekošo, tāpēc mācību apmaiņas gads bieži vien ir pagrieziena punkts patstāvīgākai dzīvei. Kā rāda pieredze, šajā laikā jaunieši kļūst tolerantāki pret dažādām kultūrām, apgūst jaunu valodu un iegūst draugus no visas pasaules», stāsta I. Diebele.

Daļējās stipendijas apjoms ir 1 000 €, savukārt kopējās programmas izmaksas ir vidēji no 6 000 līdz 8 000 €, atkarībā no izvēlētās programmas valsts. Stipendija sedz daļu no šādiem izdevumiem: dzīvošanu rūpīgi izmeklētā viesģimenē, sagatavošanās materiālus dalībai programmā, sagatavošanos pirms aizbraukšanas, orientācijas nometnes viesvalstī, AFS darbinieku un brīvprātīgo atbalstu viesvalstī, sekundāro medicīnas apdrošināšanu, starptautiskos ceļa izdevumus, izdevumus no mājas līdz skolai un atpakaļ, izdevumus, lai apmeklētu obligātos AFS pasākumus viesvalstī un mācību grāmatas obligātajiem mācību priekšmetiem skolā.

Stipendijai pieteikties var ikviens 15 līdz 18 gadus vecs vidusskolēns. Lai pieteiktos, kandidātiem vispirms jāaizpilda pieteikuma tiešsaistē www.afs.lv, norādot valsti, kurā vēlētos mācīties. Pēc tam jāaizpilda apmaiņas dalībnieka pieteikuma forma, kuru izsūtīta katram dalībniekam pēc pieteikuma anketas aizpildīšanas interneta lapā.

Konkurss notiek divās kārtās. Pirmajā kārtā kandidātiem izvērtēšanai jāiesniedz pieteikumi, savukārt otrajā kārtā kandidātus aicinās uz individuālām pārrunām ar «AFS Latvija» vadību. Rezultātus par stipendiju piešķiršanu pretendentiem paziņos ne vēlāk kā 7. II. Pieteikties stipendijai iespējams no 16. līdz 30. I.

Tāpat no 5. I  vidusskolēni var piedalīties arī stipendiju konkursā uz kādu no Eiropas valsti, jo līdz 30. I turpinās arī daļējās stipendijas konkurss uz Itāliju, Islandi un Dāniju.

Plašāka informācija par stipendiju konkursu pieejama «AFS Latvija» interneta vietnē.


Zane Ieviņa,
«AFS Latvija» Starpkultūru programmas darbiniece
Tālrunis: 26486456
E-pasts: zane.ievina@afs.org
www.afs.lv

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
skola
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com