Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Starptautiskā pieredzes apmaiņā Islandē 13.12.2016. plkst. 10.17

No 4. līdz 9. XII Islandes galvaspilsētā Reikjavīkā notika četru dienu starptautiskas mācības «The Youth Council of my Dreams» jaunatnes darbiniekiem un pašvaldību pārstāvjiem darbā ar jaunatni, kurā piedalījās arī Dundagas novada pašvaldības sporta un jaunatnes lietu organizatore Tamāra Kaudze. Apmaiņas braucienu nodrošināja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

Pieredzes apmaiņā satikās jaunatnes politikas veidotāji no deviņām dažādām valstīm, lai uzzinātu, kā nacionālā līmenī uzlabot darbu ar jaunatnes padomju pārstāvjiem.

Galvenais mācību mērķis bija radīt vidi, kurā satiekas jaunatnes darbinieki un pašvaldību pārstāvji, lai dalītos pieredzē, iedvesmotos un uzlabotu turpmāko darbu.

Četru dienu laikā bija iespēja uzzināt Dānijas, Īrijas, Zviedrijas, Somijas, Austrijas, Igaunijas un Polijas pārstāvju pieredzi darbā ar jauniešiem, jauniešu padomēm un sadarbību ar vietējo pašvaldību.

Domājot par Dundagas novada jauniešiem, būtu jāmudina, lai arī mūsu pašvaldībā no jauna izveidotos jauniešu padome un arī viņiem būtu tiesības iesaistīties lēmumu pieņemšanā. Agrāk šāda padome ir bijusi, taču tā nav spējusi ilgi darboties. Sarežģītākais uzdevums būs sākt visu no jauna un noskaidrot, vai jaunieši būtu gatavi iesaistīties. Katrā valstī darbs ar jauniešiem tomēr nedaudz atšķiras. Piemēram, Zviedrijā un Islandē ar jauniešiem un jauniešu padomi kopā strādā vairāki cilvēki, ir noteikumi un sistēma, kas paredz, kā jaunieši var iesaistīties lēmumu pieņemšanā vietējā pašvaldībā. Jauniešu padomes mērķis ir pārstāvēt jauniešu intereses, rīkot jaunatnes forumus, organizēt un piedalīties pieredzes apmaiņas braucienos, rīkot dažādus pasākumus. Protams, šāda mēroga aktivitātēm ir atvēlēti budžeta līdzekļi. Lai jauniešu padome darbotos ilglaicīgi, tās izveidē jāiegulda liels darbs. Ar jauniešiem strādā jau skolas vecumā, un viņi vēlāk kļūst par nākamajiem jauniešu padomes locekļiem.

Pieredzes apmaiņas brauciena secinājums ir — darbā ar jauniešiem nav robežu, ir jāsaprot un jājūt, ko viņi vēlas, jāiedvesmo, jāuzrunā, jābūt atvērtam un pieejamam. Jauniešiem ir jājūt, ka arī viņu vēlmes vai idejas uzklausa, tā viņus motivējot aizvien vairāk iesaistīties lēmumu pieņemšanā.  Iesaistot jauniešus, jāizstrādā Jauniešu politikas attīstības stratēģija, jo tieši abpusējā sadarbībā rezultātā arī slēpjas veiksmes atslēga.

Tamāra Kaudze,
sporta un jaunatnes lietu organizatore

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com