Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Spodrības diena Mazirbes Lībiešu tautas namā 18.05.2016. plkst. 08.25

Jau otro gadu Līvu savienība pavasarī rīko lielo talku, lai uzpostu savu tautas namu un tas godam varētu sagaidītu ikvienu ciemiņu, kas iegrieztos Lībiešu tautas namā Mazirbē. Pagājušo gadu darbi aprobežojās galvenokārt ar elementāru tīrības un kārtības ieviešanu. Šogad ieceres bija daudz lielākas, darbu apjoms — ievērojami plašāks.

Pateicoties vairāku lībiešu labvēļu finansiālajam atbalstam, visu nodomāto izdevās paveikt. Galvenais, izdevās pierādīt pašiem sev, ka daudzas lietas varam paveikt, godprātīgi strādājot sabiedrības labā un apzinoties, ka paši esam šī nama saimnieki.

Pēc talkas jautāju Līvu savienības vadītajai Ievai Ernštreitei par šī brīža sajūtām: «Esmu ļoti gandarīta par negaidīti kuplo talcinieku pulku no visurienes, kur vien mēs esam — no Ventspils, Kolkas, Rīgas, Mazirbes. Bet, ja runā par lībiešu piekrastes pārstāvniecību, tad bijām arī no Košraga, Lielirbes, Miķeļtorņa, Sīkraga, Saunaga, Vaides, visi ciemi pārstāvēti. Dalībniekiem reģistrācijas numuri gan netika piešķirti, bet mūsu skaits bija tuvu četrdesmit, ieskaitot arī tos, kuriem grābeklītis vēl bija par lielu un kas pagaidām varēja lasīt tikai žagariņus.

Iecerēto darbu saraksts bija kārtīgas A4 lapas apjomā, sākot ar telpām, apkārtnes sapošanu, malkas šķūņa sakārtošanu. Plānotos darbus esam paveikuši. Vislielākais darbs, kas pirms divām nedēļām šķita neiespējams, drīzāk tikai vēlams darbs, bija tautas nama lielās zāles grīdas sakopšana. Lielo izmaksu dēļ grīdas uzpošanai piesaistīt profesionālas firmas Līvu savienībai nebija iespējams. Taču atsaucās Mazirbes grupas biedri Ziedonis un Rainis Feldmaņi, kuri uzņēmās darbu paveikt pašu spēkiem, ņemot palīgā vēl pāris vīru. Sagādāja nepieciešamos materiālus, iekārtas, visu dienu strādāja vaiga sviedros, un darbs ir pabeigts.

Katra talcinieku grupiņa atrada savu darbiņu — mums bija malkas šķūņa grupa, parketa grupa, bija apstādījumu kopšanas komanda, bija sienu un laivas krāsotāji, bija pupiņu zupas vārītāji, putekļu slaucītāji, logu tīrītāji, žagariņu lasītāji. Varam būt ļoti priecīgi, ka tautas nams šodien iemirdzējās.

Ārkārtīgi gandarī, kas talcinieki strādāja ar prieku, vieglumu, ierosmi, likās, ka visi gaidīja šo brīdi, kad varēs ierasties te, būt kopā un paveikt labus darbus. Ieradās pat pilnīgi negaidīti talcinieki, piemēram, mācītājs Kārlis Irbe un jauniešu grupa, kas par savu turpmāko mājvietu nodomājuši Mazirbi. Ieradās arī mūs sadarbības partneri — Mazirbes draugu kopas pārstāvji. Lielirbnieks Saša Cerminieks, kurš sen bija gribējis būt lībiešu vidū, bet bija kautrējies, vīru aicināts, bija paņēmis līdzi kārtīgu zivju delikatešu groziņu un ieradās, sacīdams — es nāku talkā, es piedalos, es esmu šeit.  Es vēlētos nosaukt vārdā visus, kas piedalījās, bet tad būtu vesela lapa tikai ar vārdiem. Milzīgs paldies ikvienam, kas bija klāt mūsu nama sakopšanā!

Mums ir prieks par katru sapostu, spodru vietu, tieši tā, spodrība ir tas, ko tautas nams gaida. Spodrība bija pazudusi… Mums bija spodrības diena!»

Baiba Šuvcāne

B.Šuvcānes foto galerija failiem.lv »

 


Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
talka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com