Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Sniegotie ceļi siltā laikā var slīdēt 08.03.2018. plkst. 11.19

Gaisa temperatūrai Latvijā pakāpeniski paaugstinoties virs nulles, reģionālie un vietēji autoceļi, kuru uzturēšanas klase pieļauj piebraukta sniega kārtu (C un D uzturēšanas klase), dienas laikā kūstot, bet naktī piesalstot, var kļūt slideni. VAS «Latvijas autoceļu uzturētājs» (LAU) autoceļus uztur atbilstoši to klasei —  rievo un kaisa satiksmei bīstamos posmus.

Pēc lielā sala pēdējās dienās laiks kļūst arvien siltāks un nedēļas nogalē daļā Latvijas prognozē metereoloģiskā pavasara iestāšanos. Gaisa temperatūrai arvien biežāk paaugstinoties virs nulles, kā arī saules iedarbībā uz sniegotajiem un sasalušajiem autoceļiem, kuru uzturēšanas klase pieļauj piebraukta sniega kārtu, var veidoties atkala un tie kļūs slideni.

Šajos laika apstākļos pa grants ceļiem ir jābrauc piesardzīgi, sevišķi stāvos kāpumos un pagriezienos, jo saķere var būt slikta. Lai uzlabotu braukšanas drošību, LAU dara C un D uzturēšanas klasei paredzētos darbus – rievo vai kaisa ar smilts un sāls maisījumu bīstamos ceļu posmus – krustojumus, pagriezienus, kāpumus. Kaisīšana vai rievu izveide uzlabo mašīnas riepu saķeri ar segumu.

Mainīgos laika apstākļos asfaltētos ceļus LAU kaisa. Pēc vajadzības arī aizpilda avārijas bedres, jo, sākoties ilgstošam atkusnim, uz asfalta ceļiem var veidoties bedres. Intensīvās satiksmes apstākļos dienas laikā neliela bedre var pārvērsties avārijas bedrē.

Par slideniem ceļu posmiem vai avārijas bedrēm uz valsts autoceļiem aicinām informēt Satiksmes informācijas centru, zvanot pa diennakts bezmaksas tālruni 8000 5555.

Miks Lūsis,
VAS «Latvijas autoceļu uzturētājs» sabiedrisko attiecību speciālists

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
drošība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com