Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Smaržīgi, garšīgi, krāsaini 07.12.2015. plkst. 16.44

4. XII pēcpusdienā un vakarā Dundagas pilī rosījās kupls tirgotāju pulks, pagalmā iededza dižo egli, pagrabos savas prasmes varēja izmēģināt radošajās darbnīcās, kolonzālē aplūkot Ziemassvētku izstādi tirdziņu, bet noslēgumā visus lielajā zālē iepriecināja koncertprogramma «Kluso nakšu pieskāriens».

Stiprais lietus tirgotājus ātri vien sadzina pilī, vienīgi māla trauku tirgotājs varonīgi palika pagalmā, patvērumu atrodot zem uzslietās nojumes. Taču bija tik neparasti un arī patīkami ieiet pa galveno ieeju un uzreiz atrasties starp smaržojošam vaska svecēm, SIA «Vilnas fabrikas» segām un dziju, Gintas Kaminskas mākslinieciskajām somām, kartiņām un spilveniem ar eņģelīšiem. Kāpjot pa kāpnēm uz augšu, savus ražojumus — piparkūkas, truša gaļas ruleti un konservus, kā arī mīlīgas trušu ādiņas — piedāvāja Silvija Reine, viņai blakus Edīte Seipule kārdināja ar ķirbju un rabarberu sukādēm, ar neparastiem ievārījumiem, ar konservētiem dārzeņiem, ar štovētiem kāpostiem un desu, kas lieti noderēja, lai citi tirgotāji varētu iestiprināties. Kā viņa pastāstīja, īpaši iecienīts starp «Amaļu» apmeklētājiem esot mīlas ābolu, tas ir, tomātu ievārījums ar lavandu. Edīte to piedāvāja nobaudīt. Jā, tiešām gards!

Otrā stāva gaiteni arī piepildīja tirgotāji. Te varēja iegādāties gan dažādas augļu sulas, gan piparkūkas, dižraušus, pūteli, sojas ziepes un sveces, zāļu tējas un koka izstrādājumus. Bija pat bagātīgs zivju piedāvājums! Te plecu pie pleca tirgojās gan mūsu novada ļaudis — Linda Celma, Elma Zadiņa un Tropiņu ģimene, gan arī kaimiņu novadu mājražotāji. No Kolkas bija ieradusies Lagodsku ģimene ar īpaši mākslinieciskām piparkūkām. Viņi atzinās, ka Ziemassvētku tirdziņā piedalās otro reizi un tikai Dundagā! Savukārt Aija Kārklevalka bija ieradusies no Rīgas, iepriecinot ar savdabīgiem, bet skaistiem Adventa vainagiem, Ziemassvētku laika rotājumiem, lina tauriņiem ar nacionāliem rotājumiem un matu stīpiņām. Izrādās, viņa ir precējusies ar dundadznieku Reini Kārklevalku un, pie reizes ciemojoties pie vīra vecākiem, pieteikusi arī dalību tirdziņā.

Kad nu tirdziņš bija izstaigāts, arī lietus bija mitējies, un interesenti devās pagalmā lūkoties, kā iedegs lielo egli. Te, Dundagas pagalmā, pirmoreiz Grinčs, jā, jā, tas pats varonis, kurš filmā nozaga Ziemassvētkus un kura lomā pie mums bija iejuties Krists Iesalnieks, nokaunējās un solījās laboties, par ko bija prieks gan Fejai, kurā varēja atpazīt Rutu Bērziņu, gan Rūķim, kurā varēja nojaust Ingu Apškrūmu. Visus priecēja Dundagas vidusskolas jauktais koris Daces Šmites vadībā un «Sensus» dejotājas, kas uzstājās ar lāpām rokās. Mazākajiem pie sirds noteikti gāja arī rotaļas, ko vadīja Rūķis. Un tad, kad Grinčs bija sapratis, cik daudz Ziemassvētku viņš sabojājis un devies labot savas vainas, iedegās arī egle.

Ieejot pagrabā, jau pretī plūda patīkama piparkūku smarža. Piparkūku kārotājiem palīdzēja Baiba Tendere un Laila Semaško, Inta un Zane Grīnītes un Santa Sula. Vēl bija sveču liešanas darbnīca, kuru vadīja Inga Zvīdriņa, un micīšu veidošanas meistarklase, kurā darbus ierādīja Alfa Auziņa. Arī ap Dundagas Mākslas un mūzikas skolas skolotājām Daci Čoderu un Sandru Dadzi bija aplipuši bērni — tur tapa skaisti Ziemassvētku apsveikumi. Savukārt kādā citā pagraba telpā bija alvas liešanas darbnīca, kur konsultēja Krists Iesalnieks.

Kolonzālē savukārt priecēja «cimdi, zeķes, zābaciņi» un, protams, citi rokdarbi. Blakus dundadznieku darbiem tur bija apskatāms arī tiņģernieču veikums. Izstādē, šķiet, pirmoreiz piedalījās arī Dana Rozenberga ar skaistām Ziemassvētku kartiņām, bērnu dienas centra «Mājas» bērnu un pieaugušo darbi: dzijas eņģeļi, ar ko rotāt egli, micītes un no auduma šūtas simpātiskas pūcītes. Īpašu piekrišanu iemantoja zvaniņi — tie jau vakarā gandrīz visi tika izpirkti. Jaunums bija Inas Braunas pagatavotie glītie puzuri un koka svečturis, kā arī Edītes Seipules jaukās dzijas lellītes. Vienu tādu dāvināšu savas krustmeitas meitiņai, kurai tagad iestājies princešu laiks. Apbrīnoju gados cienījamās Austras Spicmeisteres smalkās rotaslietas. Tās ar savu dažādību iepriecina katru gadu.

Noslēgumā — skanīgs koncerts ar aktrises Anitas Grūbes, dziedātājas Ingunas Kalniņas un komponista Māra Lasmaņa piedalīšanos.

Paldies visiem, kas rīkoja un atsaucās! Tiksimies nākamgad tikpat bagātīgā pasākumā!

Diāna Siliņa

 

 

 

Dalies ar šo rakstu:
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com