Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Skolēni un bērnudārza audzēkņi savākuši 236 tonnas makulatūras 25.05.2017. plkst. 09.36

Bērnudārzu grupā šoreiz par čempioniem makulatūras vākšanā ir kļuvuši Dundagas pirmsskolas izglītības iestādes «Kurzemīte» audzēkņi, savācot 6760 kg makulatūras, tā saudzējot 95 kokus. Labu rezultātu uzrādīja arī Kolkas pamatskolas skolēni pamatskolu grupā izcīnot 5. vietu un, savācot 5080 kg makulatūras, tā izglābjot 71 koku. Savukārt Dundagas vidusskolas skolēni savākuši 4220 kg un izglābuši 59 kokus.

Makulatūras vākšanas konkursā «Palīdzēsim kokiem» šogad piedalījās bērni un jaunieši no visām deviņām pašvaldībām, kas atrodas SIA «Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības «Piejūra»» teritorijā, savācot 236 360 kg vai vairāk nekā 236 tonnas makulatūras, kas ir par 67 tonnām vairāk nekā pagājušajā gadā, tādējādi no nociršanas pasargājot 3296 kokus. Savākto tonnu skaits ar katru gadu strauji aug.

Makulatūras vākšanas sacensības ar plašu noslēguma sarīkojumu, pulcē dalībniekus jau sesto gadu, kurās piedalās skolēni un bērnudārzu audzēkņi no Jūrmalas pilsētas, Tukuma, Jaunpils, Engures, Kandavas, Talsu, Mērsraga, Rojas un Dundagas novadiem. Ja sākotnēji konkursā piedalījās 20 izglītības iestādes, tad šogad to skaits jau pieaudzis līdz 65 izglītības iestādēm, tostarp 23 bērnudārziem, jo konkursā aizvien aktīvāk iesaistās arī pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi. Lai gan konkursa mērķis ir makulatūras vākšana, lai to nodotu otrreizējai pārstrādei, procesa laikā ne tikai bērniem, bet arī viņu vecākiem tiek stāstīts par apkārtējās vides saudzēšanas, atkritumu šķirošanas un otrreizējās pārstrādes nozīmīgumu, kā arī dabas aizsardzības tēmām.

Konkursa apbalvošanas pasākumā, kas arī šogad notika Laumu Dabas parkā, piedalījās negaidīti liels dalībnieku skaits. Ja aizvadītajā gadā šeit ieradās ap 650 dalībnieku, tad šogad kopā pulcējās jau turpat 1000 dalībnieki. Svētkus ieskandināja un dalībniekus priecēja populārais mūziķis Miks Dukurs. Kopā ar mums allaž ir arī Latvijas Zaļais punkts ar izglītojošām dāvanām, un šoreiz visus uzmundrināja šķiratlona aktīviste Viktorija.


Inga Priede,
SIA «Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības «Piejūra» sabiedrisko attiecību speciāliste

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
skola, bērnudārzs, atkritumu apsaimniekošana
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com