Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Sikspārņu naktī Dundagā aicina iepazīt vienīgos lidojošos zīdītājus 22.06.2022. plkst. 10.37

Lai iepazīstinātu sabiedrību ar vienīgo lidojošo zīdītāju Latvijā, noslēpumaino nakts dzīvnieku sikspārni, Dabas aizsardzības pārvalde projektā LIFE FOR SPECIES sadarbībā ar Dundagas Tūrisma informācijas centru 16. jūlijā interesentus aicina uz Sikspārņu nakti Dundagā. Nakts pasākumi sāksies plkst. 20.30 pie Dundagas pils parka, Brīvā laika pavadīšanas centrā, Pils ielā 9.

«Sikspārņu pētnieki Dundagu dēvē par Ziemeļkurzemes sikspārņu galvaspilsētu. Šeit tiem ir īpaši labvēlīgi apstākļi – vecs parks ar dobumainiem lapukokiem, tuvumā dažādas ēkas, kā arī dīķis, tādēļ šeit sastopama teju puse no kopumā 16 Latvijas sikspārņu sugām. Visas sugas Latvijā ir īpaši aizsargājamas, tādēļ vēlamies vietējiem iedzīvotājiem un pilsētas viesiem sniegt plašākas zināšanas par šiem mazajiem, lidojošām pelēm līdzīgajiem dzīvniekiem, kuriem ir ne vien būtiska loma kukaiņu aprites regulēšanā, bet arī bioloģiskās daudzveidības veidošanā», pauž pārvaldes Slīteres Nacionālā parka dabas centra vadītāja Baiba Ralle.

No plkst. 20.30 līdz 22.00 ģimenēm ar bērniem būs iespēja darboties radošajās darbnīcās, kā arī risināt dažādus uzdevumus par sikspārņiem. Plkst. 21.15 ikvienam būs iespēja dzirdēt aizraujošu sikspārņu pētnieka Viestura Vintuļa lekciju par sikspārņiem Latvijā un pasaulē, uzzinot vairāk gan par to daudzveidību, izplatību un slēpto nakts dzīvesveidu, gan apstākļiem, kādi tiem nepieciešami izdzīvošanai Latvijas ziemās, gan  faktoriem, kas samazina to izdzīvošanas sekmes.

Savukārt plkst. 22.15 sāksies sikspārņu vērošanas pastaiga Dundagas pils parkā. Labos laikapstākļos tās laikā ekspertu vadībā pasākuma dalībniekiem būs iespēja ar ultraskaņas detektora palīdzību sadzirdēt vairāku Dundagā mītošu sikspārņu sugu pārstāvjus.

Dalība pasākumā ir bez maksas, taču, tā kā dalībnieku skaits ir ierobežots, obligāta iepriekšēja pieteikšanās pasākumam  https://ej.uz/SiksparnunaktsDundaga vai sūtot īsziņu ar dalībnieka vārdu un  uzvārdu 28611079.

Visi Latvijā mītošie sikspārņi ir cilvēkam nekaitīgi un pārsvarā darbojas naktīs un pārtiek no kukaiņiem. Nakts laikā tie uzņem barības vielas, kas veido trešdaļu no pašu svara, apēdot pat 600 odu laikā starp saulrietu un saullēktu.

 

Pasākums tiek organizēts ar Eiropas Komisijas LIFE programmas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras līdzfinansētā  projekta LIFE FOR SPECIES — «Apdraudētas sugas Latvijā: uzlabotas zināšanas un kapacitāte, informācijas aprite un izpratne» (LIFE19 GIE/LV/000857) finansiālu atbalstu.

 

 

Baiba Ralle,
Dabas aizsardzības pārvaldes Slīteres Nacionālā parka dabas centra vadītāja

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
DAP, daba
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com