Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Sestdien «eXperimenta» lielais fināls 21.05.2014. plkst. 17.13

Sestdien, 24. V, plkst. 18.00 kanālā LNT notiks «Latvenergo» koncerna erudīcijas konkursa «eXperiments» fināls! Azartiskā cīņā fizikas zināšanās mērosies erudītākās komandas no visas Latvijas — Līvānu 2. vidusskolas, Jaunpils vidusskolas, Dundagas vidusskolas, Madonas Valsts ģimnāzijas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas un Rīgas 94. vidusskolas. Skatītāji varēs pārbaudīt arī savu atjautību, risinot uzdevumus kopā ar «eXperimenta» finālistiem, un izzināt fizikas un izgudrojumu vēsturi no pašiem pirmsākumiem līdz pat jaunākajām 21. gadsimta tehnoloģijām!

Lai noskaidrotu «eXperimenta» 2014. gada uzvarētājus un galvenās balvas — ceļojuma uz Tunisiju — ieguvējus, fināla dalībnieku zināšanas un prasmes pārbaudīs dažādos praktiskos uzdevumos. Komandas centīsies saslēgt telegrāfu, izmantojot zināšanas par strāvas magnētisko darbību, ko jau 1832. gadā izmantoja krievu elektrotehniķis Pāvels Šilings. Ar saslēgtā telegrāfa palīdzību komandas biedriem vajadzēs sazināties savā starpā, izmantojot Morzes ābeci. Katrai komandai būs jāizgatavo arī sava hidroelektrostacija, «jāceļo pa Latviju», izmantojot zināšanas par GPS, un praktiski jāpārbauda teleskopa darbības principi. Kopā ar Latvijas zinošākajiem jauniešiem spēles laikā būs arī atraktīvais un sportiskais spēles vadītājs Kaspars Zlidnis. Savukārt pauzēs dalībniekus un skatītājus priecēs «Jaunās talantu fabrikas» uzvarētāja Aminata Savadogo, starptautisku konkursu laureāte Paula Katrīna Dīringa, būs arī LED gaismu priekšnesums un citas izklaides.

Finālā dalībniekus atbalstīs un noteiktu uzdevumu risināšanā piedalīsies arī konkursa mentori. To vidū ir tādi pieredzējuši fiziķi kā Latvijas Universitātes (LU) rektors Mārcis Auziņš, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes dekāns Oskars Krievs, LU Fizikas un matemātikas fakultātes vadošais pētnieks Vjačeslavs Kaščejevs, RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta vadošais pētnieks, docents Pēteris Apse-Apsītis, kā arī RTU profesors Gatis Bažbauers.

Šogad erudīcijas konkursā «eXperiments» reģistrējās 176 komandas no visas Latvijas. Tikai 30 zinošākās jeb piecas no katra reģiona — Zemgales, Latgales, Kurzemes, Vidzemes, Rīgas reģiona un Rīgas pilsētas — kvalificējās klātienes pusfināla kārtai. Sešās pusfināla spēlēs Latvijas lielākajās pilsētās noskaidroja katra reģiona veiksmīgāko komandu, kas ieguva iespēju turpināt cīņu un pierādīt savas fizikas zināšanas konkursa finālā.

«Latvenergo» koncerns erudīcijas konkursu organizē kopā ar mācību portālu par fiziku «FIZMIX», Rīgas Tehnisko universitāti, Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamentu, žurnālu zinātkāriem lasītājiem «Uzzini!», Latvijas populārāko ziņu portālu «Delfi», skolēnu un studentu karti «ISIC», graudu pārstrādes uzņēmumu «Dobeles dzirnavnieks»,  tūrisma aģentūru «Latvia Tours», izglītības uzņēmumu «Lielvārds», saldumu ražošanas uzņēmumu «Skrīveru saldumi", kinoteātri «Kino Citadele» un ātrās ēdināšanas restorānu tīklu «Hesburger».

 

Inga Cīrule,
konkursa «eXperiments» koordinatore
Tālr.: 67242503; 20279688
E-pasts: info@experiments.lv
www.experiments.lv
Draugiem.lv: draugiem.lv/experiments
Twitter.com: twitter.com/_eXperiments
Facebook.com: facebook.com/eXperimentsLVDalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
skola, konkurss
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com