Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Seminārs lauksaimniekiem par platību maksājumu ieniegumiem 23.02.2016. plkst. 13.22

23. III plkst. 10.00 pilī seminārs lauksaimniekiem.

Lauku atbalsta dienests sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Talsu biroju  Dundagas pils lielajā zālē rīko informatīvu semināru par platību maksājumu iesnieguma aizpildīšanu  Elektroniskajā  pieteikšanās sistēmā un citām aktualitātēm lauku uzņēmējiem.

Ilze Šteine, novada lauku attīstības konsultante


Platību maksājumiem jāpiesakās elektroniski

Lauku atbalsta dienests (LAD) ziņo, ka turpmāk pieteikties platību maksājumiem varēs tikai elektroniski LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēmā (EPS).

Elektroniskā pieteikšanās dod lauksaimniekiem vairākus ieguvumus. Palielināsies to lauksaimnieku skaits, kas platību maksājumus saņems jau oktobrī. EPS kļūdas var novērst jau pieteikuma iesniegšanas brīdī, tas savukārt ļauj izvairīties no sankcijām. LAD ir digitalizējis visus iepriekšējā gada pieteikumus, tāpēc klientiem, kas lietos EPS pirmo reizi, arī ir iespēja kopēt iepriekšējā gada pieteikumus. Sistēma brīdinās arī gadījumos, ja klients aizmirsīs pieteikties kādam no atbalsta veidiem, kuru būs saņēmis iepriekšējos gados, kā arī neļaus pieteikt neatbilstošas platības.

Pieteikties platību maksājumiem, iesniedzot vienoto iesniegumu, varēs no 11. IV līdz 22. V. LAD martā rīkos seminārus (23. III Dundagā, sk. 6. lpp.), bet no 11. IV konsultēs klātienē vairākos pagastu centros un palīdzēs klientiem aizpildīt pieteikumus elektroniski. Tie, kam nav datora ar interneta pieslēgumu, varēs iesniegt pieteikumus konsultāciju laikā, gan arī apmeklējot LAD klientu apkalpošanas centrus. Atbalstu sniegs arī Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centrs.

Lai nodrošinātu vienmērīgu pāreju uz pilnīgu vienoto iesniegumu iesniegšanu elektroniskā veidā, lauksaimniekiem, kas 2016. gadā vēlas iesniegt papīra iesniegumu, līdz 15. IV jāiesniedz pieprasījums LAD par vienotā iesnieguma veidlapas un kartes sagatavošanu uz papīra, īpaši norādot LAD klienta reģistrācijas numuru. LAD veidlapas un papīra kartes izsniegs pieprasījuma iesniedzējiem no 25. IV.

Ja saimniecībā ir 10 vai vairāk hektāru lauksaimniecības zemes un ja saimniecība piesakās LAP pasākuma «Agrovide un klimats» vai «Bioloģiskā lauksaimniecība» atbalstam, tad jau šogad atbalsta saņemšanai obligāti jāpiesakās tikai EPS.

Atgādinām — lai varētu lietot EPS un iesniegt tajā iesniegumu, lauksaimniekiem jānoslēdz līgums par LAD EPS izmantošanu. Līgums ir pieejams gan elektroniski LAD  interneta lapā www.lad.gov.lv izvēlnē Kā kļūt par EPS lietotāju, gan arī jebkurā LAD klientu apkalpošanas centrā. Aizpildītu līgumu var iesniegt personīgi LAD klientu centros, gan elektroniski, izmantojot elektronisko parakstu.

Jautājumu un neskaidrību gadījumos lauksaimnieki var saņemt konsultācijas jebkurā LAD klientu apkalpošanas centrā klātienē, rakstot uz e-pastu: klienti@lad.gov.lv vai zvanot pa tel. 67095000.

 

Kristīne Ilgaža, Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja,
Tel. 67027830, 67027384; e-pasts kristine.ilgaza@lad.gov.lv


Dalies ar šo rakstu:
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com