Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Satiec savu meistaru! 11.03.2015. plkst. 10.46

No 27. līdz 29. III visā Latvijā norisināsies pasākums «Satiec savu meistaru 2015!». Mācekļus pie sevis aicinās rekordliels tautas lietišķās mākslas meistaru, stāstnieku, teicēju un muzikantu skaits. Pasākums norisināsies vairāk nekā 170 vietās.


Arī brīvdienu mājas un kempinga «Ūši» saimniece Dženeta Marinska akcijā «Satiec savu meistaru!» 28. un 29. III no plkst. 12.00 līdz 15.00 aicina uz sklandraušu cepšanas darbnīcām. Kopā ar mīļoto, ģimeni vai draugiem baudi sātīgu atpūtu, vienlaikus atklājot jaunas zināšanas par senu kurzemnieku ēdienu — sklandrausi.

Gatavosim mīlestībā, ēdīsim priekā! Nāc un darbojies, bet vispirms piesakies. Tel. 29475692.Ikviens aicināts piedalīties meistardarbnīcās, individuālās nodarbībās, atvērtās darbnīcās, paraugdemonstrējumos, lekcijās, koncertos vai dančos un kopīgā muzicēšanā. Pasākumā varēs iepazīt un apgūt dažādas prasmes, kas saistītas ar tradicionālo amatniecību, muzicēšanu, dziedāšanu, mutvārdiem, un zināšanas, kas saistītas ar dabu un visumu, rituāliem un svētkiem. Satikt savu meistaru varēs Latvijas pilsētu un novadu bibliotēkās, muzejos, kultūras centros, izglītības iestādēs un meistaru dzīvesvietās.

«Šogad ar interesantiem piedāvājumiem pasākumā iesaistīsies muzeji — Kuldīgas novada muzejs, Liepājas, Preiļu, Ventspils muzejs un citi. Kā vienmēr visvairāk meistaru piedāvās apgūt dažādus rokdarbu veidus un aušanu, ļoti pieprasītas ir arī ēdiena gatavošanas meistarklases. Pasākumā varēs iemācīties cept plānās pankūkas pēc 20. gadsimta sākuma receptes, pīrāgus un, protams, sklandraušus», stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena.

Jau otro gadu pasākums «Satiec savu meistaru!» iekļausies arī Berga Bazāra tradicionāli rīkotajā amatnieku un zemnieku tirgū. 28. III tur varēs tikties ar dažādiem meistariem, piedalīties rotaļās un dančos, kā arī apmeklēt lekcijas un praktiskās nodarbības par latviešu tautas tērpu valkāšanu un darināšanu. Berga Bazārā notiks arī «Satiec savu meistaru!» otrā — Latgalei veltītā — DVD atklāšana.

Atrodi savu meistaru un piesakies! Saziņai: www.satiecsavumeistaru.lv  un www.lnkc.gov.lv

Daudzās norises vietās apmeklētāju skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties laikus!

No 9. III www.1188.lv un www.satiecsavumeistaru.lv būs pieejama meistaru digitālā karte.

«Satiec savu meistaru!» ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, kas iekļauts kopīgā Eiropas projektā «Eiropas amatu prasmju dienas». Līdzīgi pasākumi, kur tradicionālo prasmju zinātāji uzņem pie sevis mācekļus, vienlaikus notiek arī Francijā, Spānijā, Itālijā, Beļģijā un citās valstīs. Projekta būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm.

Piedalīties pasākumā «Satiec savu meistaru!» aicina Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas novadu un pilsētu pašvaldībām.

 

Inga Bika,
sabiedrisko attiecību speciāliste,
Latvijas Nacionālais kultūras centrs,
tel. 67228985, 26443166
inga.bika@lnkc.gov.lv
www.lnkc.gov.lv 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
tūrisms
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com