Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Sarunu festivāla «Lampa» tiešraides Kolkas Lībiešu saieta namā 28.08.2020. plkst. 08.26

Kolkas Lībiešu saieta namā no 2. septembra līdz 5. septembrim notiks sarunu festivāla «Lampa» tiešraides.


 

2. septembris

10:30 - 10:50 Sarunu festivāla LAMPA 2020 atklāšana

11:00 - 12:00 Diskusija "Latvijas kopienas — ceļā uz viedumu!"

https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1466

          Darīt un augt kopā — šobrīd to mācās 32 kopienas no dažādām Latvijas vietām projekta “KOPA / kopienu pārdomāta attīstība” ietvaros! Aicinām uz tikšanos un sarunām ar šo kopienu līderiem — aktīviem lauku teritoriju pārstāvjiem, kuri rūpējas, lai kopienas sanāktu kopā un darbotos pie vietējās teritorijas uzlabošanas, pilnveidošanas, problēmu risināšanas un jauninājumu ieviešanas. 

12:30 - 13:30 Saruna "Kopsolī ar noziegumos cietušo"

https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1273

           Svarīgi saprast, kādu palīdzību var saņemt cietušie un kādas puses tiek iesaistītas, lai palīdzētu pārvarēt atstātās psiholoģiskās sekas. Vai jebkurš var kļūt par nozieguma upuri? Kā man ir jārīkojas, ja kļūstu par nozieguma liecinieku?

14:00 - 15:00 Diskusija "Kāpēc mammām patīk ārstēt ģimeni ar draudzeņu ieteikumiem?" https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1504

Kāpēc jo īpaši mammām patīk ārstēt ģimeni ar draudzeņu ieteikumiem? Kā no šiem aplamajiem ieradumiem atbrīvoties un kam īsti jautāt padomu par veselību, ja ģimenes ārsts nav sasniedzams? Vai protam izsijāt viltus ziņas par ārstēšanos un medikamentiem, un kurus jautājumus varam uzticēt farmaceitam?

16:00 - 17:00 Diskusija "Kā rūpēties par redzi — ar skaidru fokusu nākotnē"  https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1438

Kā rūpēties par savu redzi un kā to aizsargāt no zilās gaismas, ko izstaro viedierīces.

17:00 - 18:00 Diskusija "Kāpēc zāles Latvijā ir tik dārgas? Ko darīt?" https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1378

            Nesenajā Konkurences Padomes ziņojumā ir teikts, ka Latvijā ir patērētājiem nelabvēlīgākais zāļu cenu veidošanas mehānisms Baltijas valstīs. Vai vaina ir vairumtirgotājos, politiķos, regulējumā? Ko varam darīt, lai mazinātu zāļu cenas? Par kādām zālēm ir vērts maksāt vairāk?

 

3. septembris

10:30 - 12:00 Diskusija "Ko ārsts Tev nestāsta?"

https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1426

Kurš ir atbildīgs par cilvēka veselību? Kādi ir mūsu košākie mīti par medicīnu? Kā nodzīvot ilgi un laimīgi?

12:30 - 14:00 Diskusija "Potenciāls un visdažādākās tā izpausmes"

https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1399

Sarunā skaidrosim, kas ir potenciāls, kā to atpazīt cilvēkos, organizācijās, sabiedrībā. Kur slēpjas mūsu potenciāla avots? Kādi ir bremzējošie spēki potenciāla izmantošanai? Vai viss potenciāls mums vajadzīgs? Vai potenciāls var būt bīstams? Kas notiktu mūsu dzīvēs, ja pilnībā ļautos potenciālam. Cik lielā kontaktā cilvēks, organizācija un sabiedrība var būt  savu potenciālu.  

14:30 - 15:30 Diskusija "Zibens divreiz vienā vietā nesper? Sper!"

https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1428

Kā mēs tiekam galā ar zibens spērienam līdzīgiem satricinājumiem pilsoniskajā sabiedrībā? Vai latvieša pielāgošanās spēja dažādajām vētrām ir mūsu kopējais spēks vai vājums? Veiksmes atslēga. Vai tomēr mūs vada bailes no atstumšanas, soda un izolācijas?

16:00 - 17:00 Diskusija "Vai muzejs mani piečakarēs?"

https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1317

 “Mākslas muzeja Jauniešu klubs” grib uzzināt ko vairāk par iemesliem. Vai tie ir mūsdienu sabiedrībā iesakņojušies stereotipi? Vai tomēr reāla negatīva pieredze? Ko jauniešu auditorija sagaida no muzeja apmeklējuma? Vai muzejs var “piečakarēt” arī pozitīvā nozīmē un pārsteigt skeptiski noskaņotus jauniešus?

 

4. septembris

10:00 - 11:00 Diskusija "Bērnam sāp, bet nemāku palīdzēt"

https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1320

Tavs bērns pārnāk no skolas noskumis, bet atsakās stāstīt, kas noticis, vai pastāsta, ka cietis no mobinga, bet nevēlas, lai Tu iejaucies. Kā šādā situācijā vari palīdzēt bērnam? 

11:00 - 12:30 Paneļdiskusija "Koučings vs. mentorings, psihoterpija, supervīzija. Ko izvēlēties?"

https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1403

 Uz sarunu uzaicināti šo 4 palīdzošo disciplīnu — koučinga, mentoringa, psihoterapijas, supervīzijas profesionāļi, lai vairāk izprastu katras pieejas lomu, iespējas un viestu lielāku skaidrību, kuros gadījumos ko izvēlēties.

12:30 - 13:30 Diskusija "Pašnāvības Latvijā. Vai/kā es varu palīdzēt samazināt pašnāvību skaitu?"

https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1369

Latvija ir 2. vietā Eiropas Savienībā jauniešu pašnāvību skaita ziņā, gandrīz katru dienu kāds cilvēks sev atņem dzīvību, un pašnāvībās mēs zaudējam divreiz vairāk cilvēku nekā autosatiksmes negadījumos. Kāpēc cilvēki Latvijā pašnāvību uztver kā izeju no savām problēmām? Kas raksturo pašnāvnieka pasaules uztveri? Pašnāvības iemesli un riska faktori. Ko es varu darīt, ja man ir aizdomas par kāda cilvēka nodomiem veikt pašnāvību?

15:30 - 17:00 Saruna "Kā mazpilsētā kļūt par miljonāru?"

https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1433

Trīs sastāvdaļu recepte globāliem panākumiem.

 

5. septembris

11:00 - 12:00 Diskusija "Izaugsme mūža garumā — ambīcija vai nepieciešamība?"

https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1417

Izglītība visa mūža garumā — tā ir iespēja adaptēties dinamiskām pārmaiņām darba tirgū, augt un pilnveidoties esošās profesijas ietvaros, īstenot savas personīgās ambīcijas vai piepildīt kādu sen lolotu ieceri. Izklausās labi, bet kāpēc šīs iespējas tik maz tiek izmantotas Latvijā? 

12:00 - 13:30 Diskusija "Kam Tev psihologs?"

https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1482

Nereti gadās sabiedrībā dzirdēt šādas frāzes: „Kam tev psihologs? Tak pats tiksi galā, saņemies!” Ko izmanto psihologa vietā, lai tiktu galā ar psiholoģiska rakstura grūtībām un vai tas vispār strādā? Kā arī parunāsim par psihologa lomu indivīda mentālās veselības jautājumos.

13:30 - 15:00 Lekcija un diskusija "Kas lācītim vēderā? Kaitīgās ķīmiskās vielas mums apkārt."

https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1357

Kā izdzīvot mūsdienu pasaulē un izdarīt labāko izvēli? Video lekcijā stāstīsim par ķīmiskajām vielām mums apkārt un kā izdarīt labākās izvēles. Pa atslēgas caurumu varēsim ieskatīties dažu produktu un izstrādājumu tapšanā un sastāvā un gūt priekšstatu, kas tad īsti ir “lācītim vēderā”.

15:00 - 16:00 Diskusija Saruna ''Svidanka ar čaļiem par un ap rētām''

https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1524

Saruna ar puišiem no Cēsu Audzināšanas iestādes nepilngadīgajiem par viņu dzīvesstāstiem, atklāsmēm, stereotipiem, kas valda sabiedrībā par šo jauniešu grupu. Puišu stāstos strāvo patiesas emocijas — no dziļām skumjām, dusmām, aizvainojuma līdz mīlestībai, līdzjūtībai, pateicībai. Šie stāsti ļauj izkāpt ārā no “ierastā burbuļa” un ieraudzīt šo to citā perspektīvā.

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
Lībiešu saieta nams
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com