Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Sanāksme par vēja parkiem Dundagas novadā 23.11.2017. plkst. 08.55

30. novembrī Dundagas pils Mazajā zālē, Pils ielā 14, Dundagā, plkst. 17.30 notiks sanāksme, kurā izskatīs jautājumu par vēja parkiem Dundagas novadā.

Šis jautājums ir aktualizējies, jo pašlaik notiek Dundagas novada teritorijas plānojuma izstrāde un pašvaldība vairakkārt no iedzīvotājiem ir saņēmusi iesniegumus ar lūgumu teritorijas plānojumā palielināt attālumu no viensētām līdz vēja parkiem.

Sapulcē, kurā piedalīsies SIA «Eolus» pārstāvis, domes deputāti un atbildīgie pašvaldības darbinieki, aicināti piedalīties visi interesenti.

SIA «Eolus» Dundagas novadā plāno vēja elektrostaciju parku «Oši» un «Valpene» izbūvi. Vēja elektrostaciju parkā «Oši» ir plānots uzstādīt ne vairāk kā 6 vēja elektrostacijas ar parka kopējo ražošanas jaudu līdz 24 MW, savukārt vēja elektrostaciju parkā «Valpene» ir plānots uzstādīt ne vairāk kā 21 vēja elektrostacijas ar parka kopējo ražošanas jaudu līdz 84 MW. Abos vēja elektrostaciju parkos vienlaicīgi ar plānoto vēja elektrostaciju uzstādīšanu ir paredzēts izbūvēt to uzstādīšanai un ekspluatācijai nepieciešamo infrastruktūru — pievedceļus, laukumus, enerģijas pārvades un telekomunikāciju līnijas.

Ministru kabineta noteikumi Nr.240 «Vispārīgie teritorijas plānošanas, izmantošanas un apbūves noteikumi» paredz, ka plānojot vēja elektrostaciju izvietojumu, kuru jauda ir lielāka par 20 kW no lauku teritorijā esošām dzīvojamām mājām vēja elektrostacijas izvieto ne tuvāk par 500 m, savukārt vēja parku ne tuvāk par attālumu, kas ir piecas reizes lielāks nekā vēja elektrostacijas maksimālais augstums.

Iedzīvotāji kā priekšlikumu, lūdz teritorijas plānojumā noteikt ierobežojumu, kas nosaka, ka no lauku teritorijā esošām dzīvojamām mājām vēja elektrostacijas izvieto ne tuvāk par 2 km. 


Lauris Laicāns,
Dundagas novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājs,
tel. 63237857, mob. tel. 28693477,
e-pasts: lauris.laicans@dundaga.lv

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
līdzdalība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com