Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Sākusies pieteikšanās uzņēmējdarbības atbalsta grantam reemigrantiem biznesa ideju īstenošanai Kurzemē 28.08.2018. plkst. 15.28

Kurzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) izsludina projektu konkursu reemigrantiem uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstībai Kurzemē.

Lai remigranti varētu saņemt finansiālo atbalstu, topošajam vai esošajam uzņēmējam ir jāpierāda savas idejas dzīvotspēja, jāapraksta sava biznesa ideja un jānodrošina saimnieciskās darbības projekts ar piesaistītajām investīcijām vismaz 50% apmērā no pieprasītās granta summas, kuras var būt līdz 9000 €. Turklāt, iesniedzot pieteikumu, potenciālajam granta saņēmējam trīs gadu periodā pēc projekta jāveic iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu maksājumi.

Pieteikties uzņēmējdarbības atbalsta grantam var persona, kas ir atgriezusies vai plāno atgriezties uz pastāvīgu dzīvi Latvijā pēc ilgstošas prombūtnes, kas ir ilgāka par trim gadiem kopš deklarētās dzīvesvietas adreses maiņas un atbilst prasībām, kas definētas 07.08.2018. Ministru Kabineta noteikumos Nr.496 «Remigrācijas atbalsta pasākuma īstenošanas, novērtēšanas un finansēšanas kārtība». Vienā projektā maksimālais finansējuma apmērs ir 9000 €. Kurzemes plānošanas reģionā tiks atbalstīti vismaz četri projekti, kuru kopējā summa nepārsniedz 36 000 €. Detalizēta informācija par reemigrantu uzņēmējdarbības atbalsta grantu pieejama ehttp://www.kurzemesregions.lv/remigracija/remigracija_aktualitates. Projektu iesniegšanas termiņš ir no 2018. gada 24.augusta līdz 25. septembra plkst. 17:00.

Granti ir ierasts veids, kā valsts un pašvaldības atbalsta uzņēmējdarbību. Jau šobrīd Latvijas iedzīvotājiem daudzās pašvaldībās ir iespējas saņemt grantu uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstībai. Tāpat līdzīga veida grantus var saņemt LIAA konkursā «Ideju kauss», Valsts attīstības finanšu institūcijas Altum un Rīgas domes konkursā «Atspēriens», Valsts attīstības un finanšu institūcijas Altum programmā «Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai» u.c.

Piecu mēnešu laikā, kopš darbu uzsāka reemigrācijas koordinatoru tīkls, VARAM reemigrācijas pilotprojektā uz dzīvi Kurzemē ir atgriezušies vairāk kā 40 cilvēki (16 ģimenes). Pēc reemigrācijas koordinatores novērojumiem, vislielākā reemigrantu interese Kurzemē ir par Liepāju, Ventspili un Talsu novadu.

Informācija par granta konkursu: http://www.kurzemesregions.lv/remigracija//remigracija_aktualitates

Informācija par reemigrācijas pilotprojektu: https://www.paps.lv/

 

Kristīne Smilga,
Kurzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore

Dalies ar šo rakstu:
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com