Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Sākas pieteikšanās platību maksājumu saņemšanai 13.04.2016. plkst. 08.15

No 11. IV līdz 23. V lauksaimnieki var pieteikties platību maksājumiem. Pēdējā diena, kad atbalsta maksājumiem var pieteikties ar kavējuma sankciju, ir 15. VI.

20. IV no plkst. 10.00 līdz 16.00 pils mazajā zālē palīdzēs aizpildīt platību maksājumu pieteikumus.

Tiem, kuru saimniecībā ir 10 hektāri vai vairāk lauksaimniecības zemes, atbalsta saņemšanai šogad obligāti jāpiesakās tikai Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS). Lauku atbalsta dienests (LAD) aicina arī visus pārējos lauksaimniekus iesniegt vienoto iesniegumu EPS, jo, piesakoties platību maksājumiem elektroniski, lauksaimniekiem ir vairāk ieguvumu, nekā iesniedzot papīra iesniegumu. Viens no ieguvumiem — iespēja saņemt maksājumus ātrāk. Kļūdas ir iespējams novērst jau pieteikuma iesniegšanas brīdī, un tas savukārt ļauj izvairīties no sankcijām. Tikai tiem klientiem, kas būs pieteikušies atbalsta saņemšanai EPS, LAD varēs pagūt nosūtīt brīdinājumus par kļūdām, un lauksaimnieks paspēs līdz 27. V iesniegt labojumus, nesaņemot par to sankcijas. Šādus labojumus nepagūs konstatēt papīra iesniegumos. Sistēma brīdinās arī tad, ja klients aizmirsīs pieteikties kādam no atbalsta veidiem, ko būs saņēmis iepriekšējos gados, kā arī neļaus pieteikt neatbilstošas platības.

LAD ir digitalizējis visus iepriekšējā gada pieteikumus, tāpēc klienti, kas lietos EPS pirmo reizi, arī ir varēs kopēt iepriekšējā gada pieteikumus.

Tā kā daudziem lauksaimniekiem nav pieejams dators ar interneta pieslēgumu, kā arī nav nepieciešamo datorprasmju, lai varētu iesniegt iesniegumu EPS, LAD no 11. IV rīko vairāk nekā 300 klātienes konsultāciju daudzos pagastu centros, lai palīdzētu aizpildīt pieteikumus elektroniski. Lauksaimnieki bez maksas varēs iesniegt pieteikumus gan šo konsultāciju laikā, gan arī apmeklējot LAD klientu apkalpošanas centrus. Atbalstu sniegs arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs.

Lauksaimnieki, kas 2016. gadā vēlas iesniegt vienoto iesniegumu uz papīra, ne vēlāk kā līdz 10. V jāiesniedz pieprasījums sagatavot vienotā iesnieguma veidlapas uz papīra, norādot LAD klienta reģistrācijas numuru. LAD veidlapas un kartes uz papīra izsniegs pieprasījuma iesniedzējiem no 25. IV.

Jautājumu un neskaidrību gadījumos lauksaimnieki var saņemt konsultācijas jebkurā LAD klientu apkalpošanas centrā klātienē, rakstot e-pastu: klienti@lad.gov.lv vai zvanot pa tālruni 67095000.

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
lauksaimniecība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com