Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Sakārtots Rojas, Kolkas, Mērsraga un Dundagas pagasta ģerboņu jautājums 15.09.2022. plkst. 13.46

Ģerbonis ir katras pilsētas un pagasta identitātes, goda un lepnuma simbols. Pēc administratīvi teritoriālās reformas pagājušā gada jūlijā pagastu ģerboņu jautājums aktualizējās Rojas, Kolkas, Dundagas un Mērsraga pagastā. Tagad šo pagastu ģerboņi ir reģistrēti Ģerboņu reģistrā un izmantojami pašvaldības komunikācijā.

Lai sakārtotu Talsu novadu veidojošo pagastu simboliku pēc administratīvi teritoriālās reformas un būtiski nemainītu vēsturiskos pagastu ģerboņus, Talsu novada pašvaldība Kultūras ministrijai lūdza izskatīt, akceptēt un reģistrēt Rojas pagasta ģerboni (Valsts Heraldikas komisijā apstiprināts 1998. gadā), Kolkas pagasta ģerboni (Valsts Heraldikas komisijā apstiprināts 2000. gadā), Dundagas pagasta ģerboni (Valsts Heraldikas komisijā apstiprināts 1998. gadā), savukārt Mērsraga novada ģerboni (Valsts Heraldikas komisijā apstiprināts 2012. gadā) tika lūgts izskatīt, akceptēt un reģistrēt kā Mērsraga pagasta ģerboni.

Augusta sākumā Latvijas Vēstnesī tika publicēts Kultūras ministrijas paziņojums par Rojas, Kolkas un Mērsraga pagasta ģerboņu reģistrēšanu Ģerboņu reģistrā, savukārt procesa gaitā tika konstatēts, ka Dundagas pagasta ģerbonis tajā bija reģistrēts 2007. gadā un tā pārreģistrācija nebija nepieciešama.

Patlaban tiek precizēts jautājums par šo pagastu karogiem, lai iespēju robežās nemainītu to vizuālo noformējumu, bet ietvertu sasaisti ar reģistrētajiem pagastu ģerboņiem.

Inita Fedko

Dalies ar šo rakstu:
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com