Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Sāk pieņemt projektus 15 biznesa inkubatoros visā Latvijā 05.12.2016. plkst. 08.21

1. XII sāk pieņemt projektus Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) visos reģionālajos biznesa inkubatoros, kā arī Rīgas Radošo industriju biznesa inkubatorā. Plānots, ka septembrī darbu uzsākušie inkubatori veicinās auglīgu un inovatīvu jauno komersantu attīstību, gan attīstot Latvijas ekonomiku, gan veicinot reģionālo izaugsmi.

«Uzņēmējdarbības vides uzlabošana ir viens no valsts ekonomiskās izaugsmes sekmēšanas posmiem. Lai atbalstītu komersantus tieši uzņēmējdarbības uzsākšanas fāzē, biznesa inkubatoru programmā radīta augsti kvalitatīva, visos Latvijas reģionos vienlīdzīga inkubācijas vide. Atbalsta programma ir efektīvs veids uzņēmējdarbības uzsākšanas aktivizācijai, īpaši reģionos. Biznesā parasti visgrūtākais ir sākums, kad reizēm pietrūkst zināšanu, pieredzes un finanšu. Biznesa inkubatoru atbalsts ļaus jaunajiem uzņēmumiem ātri un sekmīgi iziet cauri šim starta posmam, lai tālāk jau paši spētu veiksmīgi attīstīties, augt un dot pienesumu Latvijas tautsaimniecībai», norāda Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu komersantu izveidi un attīstību, nodrošināt fiziskas personas un komersantus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai un pilnveidei nepieciešamo vidi, konsultācijām, apmācībām un pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un grantu līdzfinansējumu.

LIAA direktors Andris Ozols: «Neviens vairs nešaubās, ka Latvijas nākotne ir inovatīva, eksportspējīga uzņēmējdarbība, kas spēs nodrošināt iedzīvotājiem vajadzīgās darbavietas visā valstī, stabilu labklājību un drošību par nākotni. Lai šī nākotne pienāktu iespējami drīzāk, nenovērtējami svarīga ir palīdzība ne tikai jaunas uzņēmējdarbības sākšanai, bet arī jau esošās attīstīšanai. Tāpēc visos LIAA izveidotajos biznesa inkubatoros nodrošinās visplašākās iespējas gan attīstīt savu ideju, gan iegūt vērtīgas praktiskas konsultācijas».

Jaunajā inkubatoru programmā ir pieejama arī tā saucamā pirmsinkubācija, kurā uzņēmēji var testēt savas biznesa idejas un saņemt konsultācijas. Katrā biznesa inkubatorā ir izveidota koprades telpa jeb open-office, kur gan pirmsinkubācijas procesā, gan arī pēc uzņemšanas inkubatorā var strādāt, tikties ar klientiem un veidot īpašu vidi pieredzes apmaiņai.

Inkubatorā uzņēmumi var saņemt visu vajadzīgo atbalstu un pakalpojumus uzņēmējdarbības attīstībai. Visiem pakalpojumiem piemēros 50% līdzfinansējumu, proti, uzņēmumam no pakalpojuma kopējās vērtības vajadzēs segt tikai 50%, inkubators attiecīgi nosegs otru pakalpojuma vērtības daļu.

Projektus var pieteikt LIAA interneta lapā, kādā no 15 biznesa inkubatoriem (skat. visu inkubatoru sarakstu), kā arī, sūtot pa pastu uz LIAA centrālo biroju Rīgā, Pērses ielā 2. Informācija par pieteikšanās kārtību inkubatorā un cita informācija pieejama LIAA interneta lapā www.liaa.gov.lv/lv/fondi/2014-2020/biznesa-inkubatori .

Talsu biznesa inkubators atrodas Talsos, Krišjāņa Valdemāra ielā 17 a, un tajā atbalstu var saņemt biznesa ideju autori un jaunie komersanti no Talsu, Dundagas, Rojas un Mērsraga novada.

LIAA Biznesa inkubatorus finansē projektā Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators.


Dagmāra Dreiškena,
Talsu biznesa inkubatora vadītāja,
tel. 28659444


Papildinformācija: LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļa, tel.  67039472.

 

 

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
uzņēmējdarbība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com