Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Šahisti pirms gadumijas: bez balvām, bet ar balvām 02.01.2020. plkst. 09.57

27. decembrī Kuldīgas novada sporta skolā norisinājās tradicionālais Ziemassvētku šaha turnīrs, šoreiz pulcējot 155 jaunos šahistus, tostarp arī no Lietuvas un Krievijas. Divās vecuma grupās spēlēja arī 9 Dundagas vidusskolas šaha pulciņa audzēkņi.

Sacensības starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu no vienkāršām draudzības spēlēm ar pārdesmit dalībniekiem gadu gaitā izaugušas par nopietnu starptautiska mēroga turnīru. Dundadznieki spēlēja vidējā vecuma (2008.–2010. dzimšanas gads) un vecākajā grupā (2004.–2007. dzimšanas gads), visi aizvadot 7 kārtas pēc Šveices sistēmas.

Lai novērtētu audzēkņu sekmes, jāņem vērā visai daudz dažādu apsvērumu: iegūto punktu skaits,  pretinieku kvalifikācija, paša un pretspēlētāju vecums, reitings pirms sacensībām, ko varētu saukt arī par sagaidāmo rezultātu, salīdzinājumā ar iegūto vietu turnīra noslēgumā, prasme lietderīgi izmantot apdomas laiku... Šādi analizējot, punkti un vieta nav vienīgais kritērijs.

Vecākajā grupā (53 dalībnieki) mūsu III sporta klases šahists Emīls Grīnerts (pēc reitinga 29.) ierindojās dalītā 13.–24. vietā, pēc koeficienta – 21. Emīlam trīs uzvaras, divi neizšķirtu un divi zaudējumi deva 4 punktus un nelielu reitinga kāpumu. Aiz Emīla palika seši I sporta klases un deviņi II sporta klases šahisti. Marijai Hannai Kristiņai ar 2,5 punktiem 44. vieta (49. reitings),  Emīlam Ķiršakmenim ar 1,5 punktu 50. vieta (39. reitings).

Vidējā grupā sacentās 66 dalībnieki. Ernests Šmēdiņš ar 3 punktiem ieņēma 39. vietu (pēc reitinga 59.), Anna Rebeka Irbe ar tikpat punktiem – 47. vietu  (pēc reitinga 57.), Kārlis Beidiņš ar 2,5 punktiem bija 54. (50. reitings), Rūdolfs Dambergs ar 2 punktiem bija 59. (52. reitings), Valters Napskis ar tikpat punktiem 60. (arī pēc reitinga 60.), Katrīna Sara Kristiņa ar 1,5 punktiem 62. (pēc reitinga 61.).

Iespējas izaugsmei ir visiem. Lielum lielajai daļai jauno šahistu joprojām lielākais ienaidnieks ir steiga. Ja partiju, kurai atvēlētas 15 minūtes un vēl 5 sekundes par izdarīto gājienu, noblico 2 minūtēs, tad cerēt uz labu iznākumu ir grūti. Tomēr atkārtošu jau reiz izteikto domu: visu izšķir patika pret darāmo, šajā gadījumā – šaha spēli.

Bet kā tad ar virsrakstā minēto šķietami neloģisko domu? Līdz labāko trijniekam mūsējie neaizsniedzās, taču Ziemassvētku vecīša balvas tika visiem. Pavisam vienkārši.

Alnis Auziņš, vidusskolas šaha pulciņa vadītājs

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
sports
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com