Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Šahisti atsāk cīņas 08.10.2018. plkst. 13.51

Bērnu komandsacensības «Rumbas kauss» 5. un 6. oktobrī Kuldīgā pulcēja 28 komandas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Dalībnieku vidū bija arī mūsu «Dundagas torņu» izlase.

Tradicionālās komandsacensības (komandā spēlē četri zēni un viena meitene) ir augstākās raudzes turnīrs bērniem līdz 12 gadu vecumam. Par līmeni un arī popularitāti liecina tas, ka uz Latviju godkārīgos nolūkos brauc mūsu tuvākie kaimiņi, kas arī šoreiz degvielu nebija tērējuši velti, — lietuvieši ieguva pirmo vietu, igauņi — otro.

Mūsējo spēle raksturojama ar vārdiem «dalītas jūtas». Zināmā mērā vājāk par savām spējām nospēlēja visi, pat Emīls Grīnerts, kura rezultāts pie I galdiņa — 5 punkti no 7 iespējamiem — nekādi nav nosaucams par sliktu. Gluži otrādi, visā šo sacensību vēsturē neviens dundadznieks tik daudz punktu nav guvis. Šoreiz tomēr statistikas rādītāji ir nedaudz labāki par parādīto spēli. Jā, Emīlam pēc turnīra ir 27 reitinga punktu pieaugums, pieveikti spēcīgāki pretinieki un dalīta 5.-7. vieta starp pirmajiem galdiņiem, taču daudz ko izbojāja steigas izraisīta paviršība. Arī pēdējā kārtā, kad muļķīgs zaudējums liedza Emīlam ielauzties pirmajā trijniekā starp visu 28 komandu līderiem. Tas gan būtu bijis panākums!

Neprasme pilnvērtīgi izmantot samēro nopietno apdomas laiku — 25 minūtes partijai — joprojām ir nopietns klupšanas akmens visiem mūsu jaunajiem šahistiem. Ingars Blumbergs pie II galdiņa un Ernests Brikainis pie III izcīnīja pa 3 panākumiem katrs, kas arī nav peļami, tomēr arī viņiem punktu raža varēja būt lielāka. Ernests Šmēdiņš daudzās partijās ieguva labas, pat uzvarētas pozīcijas, bet tad viena kļūda visu izbojāja. Iznākumā puspunkts pie IV galdiņa, kas neatspoguļo puiša īsto varējumu. Tas pats sakāms par Annu Rebeku Irbi, kas šoreiz palika tukšā. Cīņas spara mūsējiem gan netrūka līdz pat sacensību beigām.

Dundagas komanda ierindojās 26. vietā. Tagad jāgatavojas nākamajām sacensībām, cenšoties novērst katram savas nepilnības. Īpaši nopietns darbs priekšā daudzajiem šaha pulciņa jaunpienācējiem.


Alnis Auziņš,
šaha pulciņa vadītājs


Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
šahs, sports
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com