Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Izsludināts meža ugunsnedrošais laiks 17.04.2019. plkst. 13.20

Valsts meža dienests ar 15.04.2019. 15. aprīļa rīkojumu nr. 77 «Par meža ugunsnedrošo laikposmu», sākot ar 19. aprīli ir visā valsts teritorijā noteicis meža ugunsnedrošo laikposmu .

Katra meža īpašnieka vai valdītāja pienākums ir nodrošināt ugunsdrošības prasību ievērošanu mežā un pēc Valsts meža dienesta amatpersonas pieprasījuma uzraudzīt meža ugunsgrēka vietu pēc ugunsgrēka likvidācijas.

          

Meža ugunsnedrošajā laikposmā aizliegts

1) Kurināt ugunskurus mežā un purvos (izņemot īpaši ierīkotas vietas, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas).

2) Atstāt ugunskurus bez uzraudzības. Ugunskura vietu atstāj, kad uguns nodzēsta un gruzdēšana pilnīgi beigusies.

3) Nomest mežā, purvos vai uz tos šķērsojošiem ceļiem degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus un citus priekšmetus.

4) Veikt mežā un purvos spridzināšanas darbus un organizēt šaušanas nodarbības (izņemot atbilstoši ierīkotas vietas).

5) Medībās un šaušanas nodarbībās mežā un purvos lietot trasējošas lodes, deglodes un prapjus no viegli uzliesmojoša un gruzdēt spējīga materiāla.

6) Braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purviem ārpus ceļiem, izņemot gadījumus, ja tas nepieciešams ugunsgrēka dzēšanai, palīdzības sniegšanai nelaimes gadījumos, meža apsaimniekošanai un inženiertīklu uzturēšanai vai to avāriju novēršanai.

7) Ekspluatēt mežā, purvos vai uz tos šķērsojošiem ceļiem transportlīdzekļus un citus mehānismus ar bojātu iekšdedzes dzinēja gāzu izplūdes sistēmu.

8) Bez saskaņošanas ar Valsts meža dienesta attiecīgo teritoriālo struktūrvienību veikt jebkāda veida dedzināšanu (tai skaitā ciršanas atlieku dedzināšanu).

            

Meža ugunsnedrošajā laikposmā dedzināt ciršanas atliekas atļauts tikai ar Valsts meža dienesta attiecīgo teritoriālo struktūrvienību atbildīgā darbinieka ikreizēju rakstisku atļauju zemas meža ugunsbīstamības apstākļos.

Par darbību ārpus meža zemēm, kas, radot dūmus, var maldināt ugunsnovērošanas torņu dežurantu darba pienākumu veikšanu informēt telefoniski Ziemeļkurzemes virsmežniecības ugunsapsardzības operatīvo dežurantu (tālr. 26157064)!

Papildus minētajiem galvenajiem ierobežojumiem, ugunsnedrošajā laikposmā jānodrošina arī Ministru kabineta 19.02.2016. noteikumu nr. 238 «Ugunsdrošības noteikumi» prasību ievērošanu mežā un attiecīgo novadu saistošajos noteikumos minētās prasības.

Konstatējot meža ugunsgrēku, lūgums zvanīt Ziemeļkurzemes virsmežniecības ugunsapsardzības operatīvajam dežurantam (tālr. 26157064), tuvākajai Valsts meža dienesta struktūrvienībai vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (tālr. 112), nosaucot ugunsgrēka izcelšanās vietu, savu vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru.

 

Andris Dulverks,
Valsts meža dienesta Ziemeļkurzemes virsmežniecības inženieris ugunsapsardzības jautājumos

 

 

 

 

 

 

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
drošība, mežsaimniecība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com