Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Rudens aktualitātes atkritumu apsaimniekošanā 03.10.2018. plkst. 14.22

Jau pienācis lapkritis, kas neizbēgami vēl tikai pieņemsies spēkā. Neizmantotā rudens raža, nopļautā zāle, nezāles, ziedi... nezini, kur likt visus bioloģiskos atkritumus?

Viens no risinājumiem ir savā privātmājas pagalmā, mazdārziņā ierīko kompostkaudzi, kurā likt visus nevajadzīgos bioloģiskos atkritumus. Pēc tam, kad šie atkritumi būs satrūdējuši, tos varēs izmantot, mēslojot zemi. Šādā veidā tiktu atrisināts jautājums par bioloģisko atkritumu novietošanu, un tos varētu arī lietderīgi izmantot. Rezultātā ir ieguldījums ar pievienoto vērtību.

Kompostu var veidot iežogotā kaudzē, vai kādā piemērotā kastē/tvertnē, kuras dažādās formās un krāsās ir iespējams iegādāties veikalos.

Ja kompostu veido uz zemes, pirms tam apakšā ir jāuzber 15–25 cm kārta sausu zāģu skaidu vai kūdras, kur iesūkties komposta šķidrumam. Kaudzes apakšā parasti liek koku zarus vai dažādu augu kātus, lai kaudze nesablīvējas. Komposta kastei virsū vajadzētu likt vāku, lai tas neradītu nepatīkamu smaku.

Nozāģētos koku zarus var izmantot arī kā iesmus cepšanai piknika laikā, noglabāt nākamajam pavasarim, kad tiks stādīta jaunā raža un vajadzēs augu balstus.

Ja iedzīvotāji nevēlas veidot kompostu, SIA «AAS «Piejūra»» piedāvā iegādāties marķētos maisus, kas paredzēti bioloģiskajiem atkritumiem. Iedzīvotāji maisus var iegādāties Tukuma un Talsu birojā. Iegādājoties maisu, tā cenā ir iekļauta arī maksa par izvešanu. Pilnos maisus, paredzētajā sadzīves atkritumu izvešanas dienā, var likt blakus atkritumu konteineram. Nebūtu ieteicams tos ilgstoši atstāt ārā, jo suņi vai putni tos var saplēst, līdz ar to, maisa saturs būs izmētāts.

Bioloģiskos atkritumus par maksu ir iespējams nodot «AAS «Piejūra»» pārkraušanas-šķirošanas stacijās un poligonā «Janvāri».


AAS «Piejūra» kontaktinformācija:

 

Justīne Ilmane,
sabiedrisko attiecību speciāliste

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
atkritumu apsaimniekošana
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com