Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Prezentēta Šlīteres bākas 170. gadadienai veltītā pastmarka 27.05.2019. plkst. 17.33

Popularizējot Latvijai būtiskas dabas un vēstures vērtības, Latvijas pasts šogad ir izdevis pastmarku, kas veltīta Šlīteres bākai. Jaunajai pastmarkai veltīts pasākums notika Šlīterē 24. maijā.

Šlīteres bāka uzcelta 1849. gadā un šogad svin savu 170. gadadienu. Latvijas pasta valdes loceklis Agris Timma, uzrunājot klātesošos, teica, ka Šlīteres bākas pastmarka izdota Latvijas bāku sērijā un zināmā mērā ir bākas dzimšanas dienas dāvana.

Ierāmētas aploksnes ar pastmarku (filatēlijas izdevumu dizaina autore Arta Ozola-Jaunarāja) tika pasniegtas Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālajai administrācijai un Dundagas novada informācijas centru pārstāvjiem. Kurzemes reģionālās administrācijas direktore Dace Sāmīte uzsvēra, ka Šlīteres bāka ir kultūrvēsturisks mantojums (pērn tai piešķirts industriālā kultūras pieminekļa statuss), un kopš bākas gaismas izslēgšanas 1999. gadā darbojas kā nacionālā parka tūrisma un dabas izglītības objekts.

Šlīteres bākas pastmarkas prezentācijas pasākuma apmeklētājiem tika dota ekskluzīva iespēja uz pastkartītēm rakstīt un nosūtīt vēlējumu tuviniekiem, draugiem, apzīmogojot tās ar īpaši šim pasākuma izgatavotu zīmogu, savukārt Latvijas pasts nodrošināja pastkaršu bezmaksas piegādi.
Zīmīgi, ka šajā dienā visā Eiropā atzīmē Eiropas dabas un nacionālo parku dienu. Šīs dienas 2019.gadā izvirzīto devīzi «Mūsu dabas bagātības» varam droši attiecināt arī uz Slīteres Nacionālā parka vecāko teritoriju – Šlīteres dabas pieminekli, kas dibināts 1923.gadā Undžavā - mežā lejpus Zilajiem kalniem.

Ērika Kļaviņa


Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
Slītere, kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com