Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Prasme pavēlēt savai balsij 02.03.2016. plkst. 09.38

27. II pilī pirmoreiz notika mazo vokālistu konkurss «Dundagas balss pavēlnieks».

Kā norādīja pasākuma vadītājs Krists Iesalnieks, bērnu prasme dziedāt jau pārsniedz «cāļu» un «gaiļu» dziedāšanu, tāpēc šoreiz konkursam bija izvēlēts tāds nosaukums. Kļūt par «Dundagas balss pavēlnieku» vēlējās 22 dalībnieki. Viņus atbalstīja vecāki, vecvecāki, brāļi, māsas, citi radi un arī draugi. Tāpēc zāle bija pilna līdz malām. Tiesa, kāds tieši uz konkursa laiku bija saslimis, tāpēc kopā piedalījās 19 bērni.

Dažs uz pils lielās zāles skatuves dziedāt kāpa pirmoreiz, cits jau to bija darījis daudzkārt, taču rūpīgi bija gatavojušies visi. Gan cītīgi mēģinot, gan domājot par savu skatuves tēlu. Konkurss bija tik interesants un repertuārs tik dažāds, ka laiks paskrēja nemanot.

Dalībniekus vērtēja kompetenta žūrija: Talsu Mūzikas skolas pedagoģes un koru vadītājas Sandra Lielanse un Agrita Priedniece, kā arī kora vadītāja no Tiņģeres — Baiba Pipare. Pirms apbalvošanas Sandra Lielanse sacīja, ka katrs, kas kāpa uz skatuves, jau ir uzvarētājs. Savukārt Baiba Pipare aicināja visus noteikti turpināt dziedāt, jo katrs, kas piedalījās, ir savas balss pavēlnieks. Dalībnieki balvā saņēma diplomus un krāsainus balonus. Tomēr konkursā kā jau konkursā vērtētāji izvirzīja arī «Dundagas balss pavēlniekus». Grupā no 5 līdz 7 gadiem tā bija Līga Keita Klauberga, kas jau bija kļuvusi par «Cāli 2014» un uzstājas no 2 gadu vecuma. Viņa bija iejutusies circenīša lomā, dziedādama dziesmu «Circenītis». Konkursam Līgu Keitu bija sagatavojusi Linda Pavlovska. Grupā no 8 līdz 12 gadiem par «Dundagas balss pavēlnieci» kļuva Anna Jansone no Kolkas. Arī Anna pirms dažiem gadiem bija veiksmīgi piedalījusies konkursā, iegūstot nosaukumu «Cālis». Viņas visvairāk iemīļotais gadalaiks ir vasara, tāpēc droši vien arī meitene kopā ar savu klasesbiedru Jāni Ūdri bija izvēlējusies dziesmu ar tādu nosaukumu. Viņas skolotāja ir Inora Sproģe. Vērtētāju īpašā balva tika Valteram Napskim, tāpēc ka «viņš ir mazs, foršs zirnītis». Par zirnīti arī bija zēna dziesmiņa. Valteru bija mācījusi gan Rudīte Baļķīte, gan Inga Apškrūma.

Prieks, ka aug tik daudz dziedāt gribētāju. Paldies viņiem par uzstāšanos, vecākiem par atbalstu un skolotājiem par ieguldīto darbu!

Diāna Siliņa

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Mazo vokālistu konkurss «Dundagas balss pavēlnieks 2016»

Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com