Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Pirmā semestra noslēgums Dundagas Mākslas un mūzikas skolā Kolkā 07.01.2019. plkst. 13.01

Pirmā semestra noslēgums Dundagas Mākslas un mūzikas skolā Kolkā. 19. decembrī svētkiem posās skolas audzēkņi un skolotāji no Kolkas. Svētku tērpi, pēdējie ģenerālmēģinājumi, mazliet lampu drudža un tad jau ierodas lūgtie viesi — audzēkņu vecāki. Klāt vakars pirms Ziemassvētkiem, kad jānosvin I semestrī padarītais mūzikā Kolkas klasēs.

Svētku koncertu iesāk koklētāju un vokālā ansambļa priekšnesums «Dedziet gaišu uguntiņu» un, rau: «Atkal balts ceļa sākums un viena pati cerību zvaigzne pa visu debesi ir pietiekami, lai būtu gaišs... Ak — šis siltuma un smaržu pilnais gaiss...» Kolcinieki ir sagatavojuši plašu koncertprogrammu — tajā ir 23 priekšnesumi, skan kokles, klavieres un dziesmas izpilda lielāki un mazāki dziedātāji.

Vokālās prasmes un kokles spēle ir laba koncerta garants un kolcinieki lieliski pārvalda gan vienu, gan otru. Izskan somu tautas dziesma «Ievan polka» Vecāko klašu koklētāju ansambļa izpildījumā, Jaunāko klašu koklētāju ansamblis izpilda komponista Čērčila skaņdarbu «Kurš no vilka nebaidās». Kolkā dzied droši, vokālistiem ir spēcīgas balsis un izpildījumam piemīt skatuviska pārliecība, kas rūdīta daudzajās uzstāšanās reizēs Kolkas kultūras pasākumos. Labam mūziķim ir jāprot savas prasmes pasniegt publikai, tāpēc koncertu un konkursu pieredze ir ļoti nozīmīga, tai ir būtiska loma profesionālo spēju izkopšanā. Priekā un skaistajā, kā arī savā varēšanā ir jāprot dalīties ar citiem, tāpēc, jo liels prieks par pašiem mazākajiem dziedātājiem, kuru izpildījumā skan vairākas dziesmas gan par pirmo sniedziņu, gan «Ko, runcīti, tu domāji», bet dziesmai «Lāčuks» jau gribās dungot līdzi. Uzteicams ir Martins Markuss Lorbergs — Kora klases audzēkņa izpildījumā skan Daigas Rūtenbergas dziesma «Mākonis», Samantas Kučeres priekšnesumā skan Daigas Rūtenbergas dziesma par kaķpēdiņām, Kitija Sproģe nodzied dziesmu par vientuļu namiņu, pirms tam Klāva Grinpukala solo Daces Robules dziesmai «Riču račs». Jāņa Lūsēna dziesma «Ilgu zeme» brīnišķīgi skan Annas Jansones izpildījumā. Anna saņem Dundagas Mākslas un mūzikas skolas Diplomu Par teicamām sekmēm. Jāsaka, ka mūzikā teicamas atzīmes ne katram ir pa spēkam, tāpēc Annai jānovēl panākumi turpmākajā izglītībā, koncertdarbībā un bagātā konkursu pieredzē, jo viņa ir meitene, kurai ir izkopjams potenciāls publikas priekšā. Izglītības programmas Kokles spēle audzēknes demonstrē savas prasmes — Adelīna Priekule kokles stīgās uzbur skaņdarbu «Fantāzija», Nadina Linita Kevrele izpilda «Ak, tu meža Miķelīti» un Zane Karlīne Apine izpilda komponista Andrē skaņdarbu koklei «Ūdens nokrāsas». Profesionālās ievirzes izglītības programmas Vokālā mūzika un Kokles spēle ietver arī klavierspēles apguvi, pie klavierēm dzirdam Martinu Markusu Lorbergu, Beati Lindu Frišenfeldi, Samantu Kučeri, Ralfu Līdumu, Elizabeti Annu Feldentāli, Lauru Licenbergu, kā arī Nadina kopā ar Zani četrrocīgi izpilda skaņdarbu «Gulbju upe». Taisnība ir skolotājas Inoras Sproģes teiktajam, ka šie mazie koncerti ir tāda maza laimīte, kur prieku saņem gan paši mazie mākslinieki, gan viņu vecāki un pedagogi. Arņa Medņa dziesmu «Altāra uguntiņa» izjusti dzied Vokālais ansamblis, flautas solo izpilda Alises mamma Lāsma Medne. Un Ziemassvētku prieks un noskaņa ir sasniegusi ikvienu klātesošo: «... Ziemassvētku prieks valda ikvienā no mums» un Jaungada brīnums, šķiet, ir jau sācies.

Paldies Kolkas audzēkņiem par sasniegumiem mūzikā, paldies par bagātīgo koncertu! Paldies vecākiem par atbalstu un kopā būšanas prieku! Koncerta izskaņā izskan komponista Atvara Sirmā «Klusa, klusa dziesma». Esam soli tuvāk Jaunajam gadam un jauniem izaicinājumiem. Pirms sākt domāt par jauniem darbiem, vispirms pilnvērtīgi jāatpūšas Ziemas brīvlaikā.

Dundagas Mākslas un mūzikas skola Kolkā ir kā skaists dzintara gabaliņš novadam piekļāvīgajā jūras krastā, tā ir unikāla iespēja Kolkā mītošajiem bērniem augt un izglītoties mūzikā. Par šīs iespējas īstenošanu paldies skolotājām Inorai Sproģei un Dzintrai Tauniņai, klavierskolotājai Dacei Šmitei, kuras ar aizrautību mūzikas pasaulē ievada un izauklē jaunos izpildītājus. Māca, iepazīstina, ieinteresē un paver bērniem jaunus apvāršņus — šoruden Talsu Centrālās bibliotēkas organizētajā pasākumā «Dundaga dižojas» uzstājās koklētāju ansamblis kopā ar skolotāju Dzintru Tauniņu, novembrī ir izbaudīta mācību ekskursija uz Ugāles ērģeļdarbnīcu un izklaides Ventspils akvaparkā, tālais, trīs dienu brauciens uz Igauniju, kur Kolkas koklētāji uzstājās UNESCO konferencē, kā arī baudīja daudzpusīgu atpūtu mūsu kaimiņzemē, kā arī Kolkas audzēkņi ir kuplinājuši visu svētku koncertprogrammas Tautas namā. Kokles spēle ir īpaša, nav daudz mūzikas skolu, kurās to var apgūt. Latvijas Nacionālais kultūras centrs ir izveidojis LNKC Kokļu mūzikas nozares konsultatīvo padomi un uzreiz pēc Jaunā gada saņēmām ziņu, ka skolotāja Dzintra Tauniņa apstiprināta par padomes eksperti. Katra no šīm aktivitātēm motivē sparīgāk strādāt un mācīties, palīdz novērtēt to, ar ko esam bagāti.

Dace Čodera,
Dundagas Mākslas un mūzikas skolas direktore

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Pirmā semestra noslēgums Dundagas Mākslas un mūzikas skolā Kolkā

Atslēgvārdi
Kolka, skola, DMMS
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com