Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Piešķir finansējumu apkures katla nomaiņai PII «Kurzemīte» 15.07.2022. plkst. 10.58

Līdz šim pirmsskolas izglītības iestādei (PII) „Kurzemīte” Dundagā apkure nodrošināta, izmantojot 2003. gadā uzbūvēto katlumāju ar malkas apkures katlu. Izvērtējot apkures sistēmas efektivitāti, tehnisko stāvokli un ilgtspēju, tās vietā nolemts uzstādīt automatizētu granulu katlu.

Februārī apsekojot katlumāju, secināts, ka malkas apkures sistēma, tai skaitā apkures katls, ir morāli un tehniski novecojis, neatbilst mūsdienu prasībām, turklāt rada augstākas emisijas. Arī katlumājas skursteņa tehniskais stāvoklis ir neapmierinošs, tam jau 2020. gadā konstatēti bojājumi, savukārt malkas novietošana pie katlumājas rada nepievilcīgu vidi izglītības iestādes teritorijā un pie blakus esošā publiskā bērnu laukuma.

Uzstādot automatizētu granulu katlu un atbilstošu skursteni, tiks būtiski uzlabots siltumapgādes pakalpojums.  Tā tiks nodrošināta sakārtota un bērniem droša apkārtējā vide, radīsies finansiāls ietaupījums aptuveni 14 000 eiro apmērā gadā uz apkalpojošā personāla darba samaksas apjomu, ietaupīsies elektroenerģija un tiks nomainīts vecais skurstenis, kas neatbilst tehniskajām prasībām un rada bīstamību apkārtējiem. Paredzēts, ka nākotnē šim siltummezglam varētu pieslēgties arī netālu esošās divas daudzdzīvokļu mājas, kam patlaban ir problēmas ar apkures nodrošināšanu.

Granulu apkures katla ierīkošanai PII „Kurzemīte” Dundagā Talsu novada dome piešķīra 57 740,29 eiro no Talsu novada pašvaldības 2022. gada Dabas resursu nodokļa Vides aizsardzības fonda līdzekļiem.

Inita Fedko

 

 
Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
bērnudārzs
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com