Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Piekrastes zvejniekiem kompensēs roņu radītos zaudējumus 31.03.2020. plkst. 14.32

31. martā valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos Ministru kabineta noteikumus «Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākumā «Kompensācijas shēma par nozvejas zaudējumiem, kurus radījuši aizsargājamie zīdītāji»». Noteikumi nosaka kārtību, kā tiks sniegts finansiāls atbalsts piekrastes zvejniekiem, lai segtu aizsargājamo zīdītāju (roņu) radītos zaudējumus to zvejas rīkiem un nozvejai.

 Pasākumā publisko finansējumu varēs saņemt juridiskas un fiziskas personas, kuras nodarbojas ar komerciālo zveju Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes ūdeņos un kurām kalendārajā gadā, par kuru tiek kompensēti roņu radītie zaudējumi, kā arī projekta iesnieguma iesniegšanas dienā ir zvejas atļauja (licence).

Publiskā finansējuma apmērs katram atbalsta pretendentam būs atkarīgs no konkrēto zivju sugu, kuras ietekmē roņi (akmeņplekste, sīga, zandarts, asaris, lucītis, menca, vimba, plaudis, lasis, taimiņš, salaka, reņģe, vējzivs, apaļais jūras grundulis un plekste), nozvejas apjoma tajā kalendārajā gadā, par kuru tas pretendē uz publisko finansējumu, uz ko tiek attiecināts MK noteikumos noteiktais zivju vērtības koeficients un roņu radīto zaudējumu koeficients.

Lai pieteiktos uz publisko finansējumu, atbalsta pretendentiem būs Lauku atbalsta dienestā jāiesniedz projekta iesniegums un atbalsta pretendenta deklarācija.

Ministru kabineta noteikumi «Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākumā «Kompensācijas shēma par nozvejas zaudējumiem, kurus radījuši aizsargājamie zīdītāji»» stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā «Latvijas Vēstnesis».


Informāciju sagatavoja: Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
zivsaimniecība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com