Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Piekrastes pašvaldību tikšanās Dundagā 25.11.2014. plkst. 11.29

21. XI pilī notika Latvijas Piekrastes pašvaldību apvienības (LPPA) seminārs par sadarbību piekrastes attīstības plānošanā. To raksturo Kolkas pārvaldes vadītājs Aldis Pinkens.

«Latvijas piekrastes pašvaldību apvienības pārstāvju tikšanās reizē Dundagā piedalījās arī Latvijas Pašvaldību savienības vadība, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM), Zemkopības un Kultūras ministrijas pārstāvji. Ministriju pārstāvji vēstīja par gaidāmajiem atbalstiem piekrastes pašvaldībām, kas tiek plānoti līdz 2020. gadam. Pašvaldību vadītāji nebija sajūsmā par to, ka līdz ar piekrastes novadiem uz to pašu ES naudu konkurēs arī vairākas lielās pilsētas — tas vēl vairāk radītu nevienlīdzīgas attīstības iespējas starp centriem un nomalēm. Priecē tas, ka piekrastes pašvaldību vadītāji aktīvi aizstāv savas teritorijas intereses, nekautrējoties uzdot ministriju ierēdņiem un speciālistiem tiešus jautājumus un komentēt par to darba uzdevumiem, principiem un risinājumiem.

Otrs lielākais šīs tikšanās jautājums bija par nule izsludināto Zemes pārvaldības likumu, kurš piekrastes pašvaldībās beidzot atrisinātu jūras piekrastes daļas īpašumtiesību jautājumu. Līdz ar šo likumu gandrīz visas Latvijas piekrastes josla un arī ūdens divu kilometru attālumā no krasta beidzot reāli nonāktu attiecīgās teritorijas saimnieka — pašvaldību valdījumā. Varu atgādināt, ka līdz šim jūra un liedaga josla līdz vietai, kuru, kā saka Civillikums, «sasniedz jūras augstākās bangas», piederēja valstij un pašvaldībai tikai bija pienākums tur uzturēt kārtību. Ne plānot, ne attīstīt, ne ietekmēt tur notiekošo nebija iespējams. Tagad lielākajā Latvijas daļā šis jautājums ir nokārtots. Diemžēl Dundagas novadā izmaiņu nebūs, jo likums paredz, ka īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, kāda ir arī visa mūsu novada piekraste, šīs zemes īpašnieks un valdītājs joprojām paliek VARAM un Dabas aizsardzības pārvalde. 

Katrā ziņā, cik esmu piedalījies šādās piekrastes pašvaldību vadītāju sanāksmēs, tajās nevar nesajust dalībnieku ieinteresētību un enerģiju, aizstāvot savas teritorijas un to iedzīvotāju intereses».

Sagatavoja Diāna Siliņa

Autores un Laura Laicāna foto

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
plānošana
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com